2022 sausio 23

Sutarta dėl D. Diaw perėjimo


„Žalgirio“ klubas sutarė dėl Djibrilio Diaw perėjimo – gynėjas iš Senegalo karjerą planuoja tęsti Ukrainoje.

Nors D. Diaw sutartis su „Žalgiriu“ galiojo 2022 metų sezonui, 27 metų žaidėju susidomėjo Ukrainos klubas. Jis ir „Žalgiris“ pasiekė susitarimą dėl futbolininko perėjimo.

FK „Žalgiris“ dėkoja D. Diaw už profesionalų darbą ir indėlį į iškovotas pergales bei linki sėkmės naujoje komandoje.

„Nėra lengva palikti tokią šeimą kaip „Žalgiris“. Nors čia praleidau tik vieną sezoną, jis buvo nuostabus, nes buvome čempionais, iškovojome taurę, buvo gerų momentų ir Europoje. Šio laikotarpio „Žalgiryje“ nepamiršiu visą gyvenimą. Didžiuojuosi ir esu laimingas, jog galėjau būti šios komandos dalimi, – kalbėjo D. Diaw. – Dėkoju visam klubui, vadovybei, treneriui už tikėjimą manimi, duotą galimybę parodyti save. Ačiū ir šeimai už kasdieninę paramą. Ačiū Vilniui, aistruoliams, nes visą sezoną jie palaikė komandą. Ypač įsiminė Europos turnyrai, ta jų muzika. Man tai pridėjo daug motyvacijos.“

Pasak D. Diaw, jam tai buvo nauja galimybė karjeroje, kurios negalėjo atsisakyti: „Turiu eiti toliau, tai žingsnis į priekį mano karjeroje. Dėl to priėmiau šį sprendimą.“

2021 metų žiemą į „Žalgirį“ atvykęs D. Diaw buvo viena iš kertinių figūrų komandai iškovojant A lygos čempionų titulą ir LFF taurę.

Aukštaūgis gynėjas po trumpos adaptacijos ekipoje įsitvirtino pagrindinėje sudėtyje praėjusį sezoną buvo penktas pagal minučių skaičių komandoje. Iš 37 rungtynių jis 36 kartus žaidė startinėje sudėtyje. Iš jų – 25 kartus A lygoje.

Senegalietis pasižymėjo ne tik gynyboje, bet ir atakuojant. Jo sąskaitoje 5 įvarčiai: po 2 A lygoje, Europos taurėse ir kartą taurės finalo rungtynėse.