Pietų IV

Kas yra Pietų IV?

„Pietų IV“ yra aktyviausių Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjų grupė. Vienijanti tuos žmones, kurie nenutyla stadione net komandai beviltiškai pralaimint, keliaujančius su „Žalgiriu“ į bet kurį Lietuvos ar užsienio stadioną.

Tai bendruomenė, besivadovaujanti meilės ir ištikimybės „Žalgiriui“, organizuoto komandos palaikymo būdo principais.

Vargu ar kas galėtų paneigti, kad ši grupė yra ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių aistruolių kultūros lyderė. Tai seniausia organizuotą ir aktyvų komandos palaikymą propaguojanti grupė šiame regione.

Kada Pietų IV atsirado?

Kada aktyviausi Vilniaus „Žalgirio“ gerbėjai, iki tol kas rungtynes klajoję po įvairius „Žalgirio“ stadiono sektorius, apsistojo Pietų IV tribūnoje, tiksliai pasakyti yra sunku. Liudininkų pateikiamos datos gerokai skiriasi. Įtikinamiausia versija – Pietų IV aistruoliai įsikūrė 1985-ųjų spalį.

Nuo 1985-ųjų iki dabar pasikeitė ne viena aistruolių karta. Veteranų, išlikusių nuo tų laikų, tikrai nėra daug, o ir Pietų IV dabar jau yra suvokiama labiau kaip aistruolių grupės pavadinimas, o ne kaip stadiono sektorius. Juo labiau, kad klubas, susiklosčius nūdienos aplinkybėms, žaidžia ne „Žalgirio“ stadione. Tačiau pagrindinės „Pietų IV“ nuostatos: aktyvumas, ištikimybė, aistra išliko iki šių dienų ir galbūt net sustiprėjo.

Visus tuos laikus „Pietų IV“ buvo šalies aistruolių judėjimo avangardas, besididžiuojantis savo ištikimybe klubui, organizuotu įvairiu komandos palaikymu, savo ilga istorija ir jaunatviška dvasia. Gerus porą dešimtmečių sunku prisiminti tokias oficialias rungtynes, kur „Žalgirio“ nepalaikė aistruoliai iš „Pietų IV“, nesvarbu, namuose ar tolimame Europos užkampyje jos vyko. Dažname šalies mieste svečių aikštė „Žalgiriui“ būna kaip sava, nes šio klubo gerbėjų atributikos gausa, garsinis palaikymas dominuoja.

Pietų IV veikla

„Pietų IV“ – ne tik dainos, vėliavos ar choreografijos stadione, bet ir savitarpio pagalba, bendruomeniškumo jausmas. Sunkiausias „Žalgiriui“ laikais, 2009-aisiais, būtent „Pietų IV“ pastangomis, jos narių asmeniniais ir iš įvairių akcijų gautais finansais „Žalgiriui“ pavyko išlikti. Ši aistruolių grupė kartu su komandos vadovybe buvo Vilniaus miesto futbolo draugijos įkūrėjai.

Pietų IV tikslai

Tikimasi, kad grupė dar labiau išsiplės, kad vis nauji žmonės susižavės „Žalgirio“ žaidimu ir aktyviu jo palaikymu. Grupė pabrėžia esanti atvira visiems bendruomenė ir kviečianti kiekvieną prisijungti prie mūsų. „Pietų IV“ neturi griežtos narių registracijos. Į ją priimamas bet kas, kam patinka Vilniaus „Žalgiris“ ir grupės propaguojamas komandos palaikymo būdas.

Daugiau apie Pietų IV sužinoti ar paklausti galima grupės Facebook puslapyje.