2023 vasario 24

Pristatyti klubo tikslai ir biudžetas 2023 metų sezonui


Prieš artėjantį 2023 metų futbolo sezoną pristatyti „Žalgirio“ tikslai ir biudžetas, viešoje diskusijoje aptarti aktualiausi klausimai.

„Action by Apollo“ pramogų centre vykusiame sezono pristatyme „Žalgirio“ aistruoliai turėjo galimybę gyvai sutikti komandos žaidėjus, klubo vadovė Vilma Venslovaitienė ir treneris Vladimiras Čeburinas papasakojo apie sezono tikslus, praėjusio ir šio sezono biudžetą, surinktus žaidėjus, kapitoną ir vicekapitonus.

Ragino remti Ukrainą

Renginio pradžioje V. Venslovaitienė ragino nepamiršti kaimynų ukrainiečių, kurie jau metus ginasi nuo Rusijos invazijos: „Norėčiau paraginti nepamiršti ir nepalikti. Praėjo metai kai jie turėjo baisias kovas. Jie kovoja už savo nepriklausomybę, žemę, tautą, kalbą. Mes juos remiame, kviečiame ir kitus prisidėti.“

„Žalgiris“ neseniai kartu su savanoriškai į Ukrainą keliaujančiu Mindaugu Kasperūnu paskelbė paramos akciją. Klubo ir žmonių surinkti vaistai, daiktai jau pasiekė ukrainiečius.

Ambicija pasiekti daugiau

Apžvelgdama tarpsezonį klubo vadovė sakė, kad jis buvo ir karštas, tuo pačiu ir liūdnas, ir linksmas, ir darbingas. „Šiemet žaidėjams sakome – pasaka baigėsi, pradedame naują puslapį. Sieksime čempionų titulo, taurės, Supertaurės. Pirmiausias tikslas yra Supertaurė, kurios poros metų nepavyko laimėti. Ir savaime suprantama Europos taurės, kurios pernai džiugino visą Lietuvą. Norėčiau dar kartą padėkoti aistruoliams už palaikymą, kuris mūsų žaidėjams suteikė sparnus. Pernai buvome arti Europos lygos durų, todėl turime ambiciją šiemet tai pasiekti, o gal ir daugiau“, – teigė V. Venslovaitienė.

„Pasiruošimas praėjo tikrai gerai. Turkijoje žaidėme su skirtingo stiliaus komandomis. Tai mums buvo naudinga. Mus tai paruošė 85-90 procentų. Laukia Supertaurės rungtynės, kur viskas paaiškės labai greitai per 90 minučių. Aistruoliai mums labai padėjo pernai ir su jų pagalba sieksime naujų tikslų“, – kalbėjo treneris Vladimiras Čeburinas.

Išsaugotas branduolys

Klubo direktorė ir treneris džiaugėsi, jog pavyko išsaugoti komandos branduolį. „Visi užsikrėtėme ta praėjusių metų pasaka, todėl nebuvo sunku susitarti. Komandos dvasia tikrai yra. Visi tapo istorijos dalimis, tai neišdildoma, nenuperkama. Džiaugiamės, kad surinkome papildymą iš naujokų, jaunimo komandos. Tikimės, kad jie padės mums siekti tikslų. Jaučiamės turintys sudėtį, kuri bus pajėgi kovoti dėl aukščiausių tikslų, – kalbėjo V. Venslovaitienė – Kviečiant naujokus turėjome iš daug ko rinktis, todėl buvo galvos skausmas ką atsirinkti. Tai leido mums atsirinkti geriausius. Iš pradžių buvo abejonių, ar užteks kokybės, bet pavyko surinkti komandą iš tikrai stiprių žaidėjų. Natūralu, kad jiems reiks adaptuotis, suprasti kur atvyko, ko treneris reikalauja. Tai normalus darbinis procesas. Tarpsezoniu turėjome pasiūlymus dėl kelių žaidėjų pardavimo, nusprendėme parduoti tik vieną. Tačiau tai rodo kad atsiranda žaidėjų vertė, žaidėjų kompetencijos vertinamos, yra perspektyvos žaidėjams.“

„Žalgirio“ gretose bus ir žaidėjų iš šalių, kurių atstovų dar nebuvo – Tuniso, Dramblio Kaulo Kranto, Islandijos, Bolivijos. Pasak trenerio, svarbiausia ne geografija, o kaip žaidėjas tinka žaidimo stiliui, įsikomponuoja į komandą.

V. Čeburinas pažymėjo, jog surinkta konkurencinga sudėtis: „Išsaugojome stuburą, pridėjome aukšto meistriškumo žaidėjų. Jiems šį meistriškumą, žinoma, dar reikės parodyti aikštėje. Po praėjusių metų sėkmės tikslai nesumažėjo, netgi paaugo. Todėl sveika konkurencija komandoje padės siekti užsibrėžtų tikslų. Pernai komanda sužaidė 56 rungtynes, todėl gili sudėtis labai svarbus. Ne tik ilgam sezonui, bet ir dėl tikslų. Į aikštę išeis tik 11 žaidėjų, bet į pozicijas turėsime po 2, kai kur po 3 žaidėjus.“

Šį sezoną komandos kapitonu ir toliau bus Saulius Mikoliūnas, vicekapitonais liko Edvinas Gertmonas, Nicolas Gorobsovas, Ovidijus Verbickas. Vicekapitonų gretas papildė trečią sezoną komandoje žaisiantys Joelis Bopesu ir Mario Paveličius.

Praėjusio sezono skaičiai

Klubo vadovė taip pat pristatė finansinę situaciją: praėjusio ir būsimo sezono pajamas ir išlaidas. Klubo biudžetas pernai buvo rekordinis sudarė 5,1 mln. eurų, 4 mln. iš jų sudaro – klubo veiklos pajamos: komercinė veikla,  premijos iš UEFA ir kita. Savivaldybės indėlis sudarė 1 mln. eurų, arba 20 proc. nuo viso biudžeto – mažiausiai per visą savivaldybės rėmimo laikotarpį.

Daugiausiai išlaidų – 3,5 mln. eurų – skirta atlyginimams. Iš jų apie 1,6 mln. skirta žaidėjams. 300 tūkst. kainavo mokesčiai: socialinio draudimo įmokos ir gyventojų pajamų mokestis už žaidėjų kontraktus.

Pasiektus istorinių laimėjimų – pirmą kartą patekta į UEFA turnyrų grupių etapą – nemažą išlaidų dalį sudarė motyvacinė sistema: praėjusiais metais buvo išmokėta 1 mln. eurų premijų žaidėjams, treneriams, darbuotojams.

Apie milijoną eurų kainavo 14 rungtynių Europos turnyruose – nuo namų rungtynių organizavimo iki išvykų į užsienį. Daugiausiai kainavo kelionės: taip atsitiko dėl su pandemija susijusių UEFA taisyklių, pagal kurias komandos privalomai turėjo vykti tiesioginiais skrydžiais.

Klubas taip pat sumažino savo įsiskolinimus: 100 tūkst. eurų skirta kreditoriams, padengta 214 tūkst. mokestinę paskola, atsiradusi pandemijos laikotarpiu.

Finansiniai planai 2023 metams

Šių metų sezonui planuojamas minimalus „Žalgirio“ biudžetas – 3,45 mln. Eurų. Priklausomai nuo pasiektų rezultatų jis didėtų. Patekus į Europos lygą jis galėtų siekti 7 mln. Eurų.

Pasak V. Venslovaitienės, sėkmės atveju šiemet gali būti ir didesnės premijos. Jų dydis priklausys nuo klubo dalininkų bendro sprendimo.

„Norinti uždirbti reikia investuoti. Skatinsime ir motyvuosime daryti stebuklus ir tuo pačiu uždirbti. Tokie sprendimai kaip premijos priimami dalininkų susirinkime, – aiškino V. Venslovaitienė – Mano, kaip direktorės galimybės, yra priimti sprendimus dėl sandorių iki 100 tūkst eurų. Didesni paskirstymai, strateginės investicijos yra dalininkų kompetencija. Svarstome ir sprendžiame kartu.“

Dalis šių metų biudžeto numatyta skirti strateginiam tikslui – pilnai perimti akademijos valdymą. „Turime tikslą įsigyti akademiją. Tų pinigų kurie uždirbti praėjusį sezoną, mums užtenka. Dėl įsigijimo yra sutartas ketinimų protokolas, paruošti audito dokumentai. Turime tikslą sandorį atlikti iki gegužės pabaigos“, – sakė direktorė.

Pristatymo metu klubo vadovė ir treneris taip pat atsakė į įvairius žiūrovų, žurnalistų klausimus – apie žaidėjų adaptaciją, komplektacijos ypatumus, išėjusius futbolininkus, jaunų žaidėjų integraciją, stadiono klausimus, aprangas, transliacijas ir kita.

Atsakymus į klausimus galima peržiūrėti vaizdo įraše nuo 36 min.

„Žalgiris“ sezoną pradės sekmadienį, vasario 26 d. Supertaurės rungtynėmis prieš „Kauno Žalgirį“. Pirmosios čempionato rungtynės numatytos kovo 5 d. Abejos dvikovos bus žaidžiamos Vilniuje.