2022 vasario 21

Pirmu šveicaru lygoje tapęs O. Buffas: „Apsispręsti nebuvo sunku“


Šveicarijos futbolininkų keliai į Lietuvą iki šiol apsiribodavo rinktinių pasirodymais, tačiau šią žiemą šalies klubų legiono žemėlapis pasipildė nauja vėliava.  Į Lietuvos futbolo čempiono „Žalgirio“ gretas atvykęs šveicaras Oliveris Buffas teigia ilgai nedvejojęs dėl savo pasirinkimo.

„Nežinojau, kad šveicarų Lietuvos futbole anksčiau nebuvo. Klubas turi didelius tikslus šiems metams, gins titulus. Apsispręsti čia atvykti buvo lengva“, – patikino O. Buffas.

Jis pripažino, jog apie Lietuvą ir jos futbolą žinojo nedaug, tačiau buvo matęs žalgiriečių rungtynes ir rado ko paklausti.

„Prieš kelis metus susitiko su „Vaduz“ (Liuksemburgo klubas, žaidžiantis Šveicarijos lygose – aut. past.) UEFA Europos lygos atrankoje. Mačiau tas rungtynes. Taip pat kalbėjausi su vienu kitu žaidėju, pavyzdžiui su Mario Paveličiumi. Apsisprendžiau nesunkiai.“

Šveicarijoje didelę savo karjeros dalį praleidęs futbolininkas pusantro sezono žaidė Ispanijoje, trumpai buvo Kipre, o pernai pasirinko išvykti toli – į Malaizijos klubą, kuriame tuo metu dirbo treneris iš sporto direktorius iš Vokietijos.

„Jų projektas buvo įdomus. Tai man buvo įdomus iššūkis. Buvo įdomūs metai, įdomi patirtis, Azijoje viskas kitaip. Bet dabar džiaugiuosi būdamas čia,. sugrįžęs į Europą. Reikės adaptuotis, tam prireiks laiko, stengsiuosi“, – kalbėjo O. Buffas.

Aikštės viduryje žaidžiantis futbolininkas teigė pasistengsiantis „Žalgiriui“ padėti tiek organizuojant atakas, tiek jas užbaigiant.

„Aikštėje stengiuosi komandai savo bėgimu, skirstant perdavimus į kraštus, gebu atlikti gerus pirmus perdavimus. Kartais taip pat atakuoju, galiu įmušti įvarčių. Esu pakankamai universalus saugas“, – vertino save žaidėjas.

Šeštadienį jis sužaidė pirmąsias savo kontrolines rungtynes. „Buvo sunku, nes du mėnesius buvau be komandos. Malonu sužaisti pirmąsias kontrolines rungtynes. Lygis tikrai geras. Turime daug gerų žaidėjų. Smagu su jais žaisti. Tikiuosi, jog pagerinsiu savo fizinę formą ir padėsiu komandai“, – teigė O. Buffas.

Potencialus oficialus debiutas jo ir kitų ekipos naujokų laukia šeštadienį rungtynėse dėl Supertaurės. Vasario 26 d. „Žalgiris“ Vilniuje kausis su Marijampolės „Sūduva“.

Video