2023 kovo 10

Ženkliai pasikeitusi antroji komanda ruošiasi startui


Sekmadienį Vilniaus „Žalgirio“ antroji komanda pradės vienuoliktą iš eilės sezoną antrajame pagal pajėgumą šalies divizione.

Komandai ir toliau vadovaus trenerių štabas su Žydrūnu Grudzinsku priešakyje. Pasikeitė tik vartininkų trenerio pozicija: su jaunaisiais vartų sargais dirbusį Arijų Skaržauską, kuris sulaukė pasiūlymo iš Suomijos klubo „Hercules“, pakeitė Vladislavas Korovinas.

Komandos sudėtyje įvyko nemažai pasikeitimų. Nebus kelių pastarųjų sezonų lyderių – gynėjai Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas, puolėjas Ignas Kaškelevičius išėjo į kitas Vilniaus komandas, su klubu atsisveikino vartininkas Gaudentas Ralys, gynėjas Klaidas Bička, puolėjas Adamsas Olubi. Keturi žaidėjai išnuomoti aukščiausios lygos klubams: tai saugai Vilius Piliukaitis, Motiejus Burba, Dariušas Stankevičius, puolėjas Meinardas Mikulėnas.

Kai kurie žaidėjai pasirinko karjeros kelią užsienyje. Nuo praėjusios vasaros studijuoti į kitas šalis išvyko gynėjas Augustas Kapleris, saugai Ervinas Vilkaitis, Jokūbas Šamšonas, puolėjas Ugnius Tulaba. Žiemą į Italijos klubą persikėlė gynėjas Motiejus Šapola.

Komandos branduolį šį sezoną sudarys 2004-2005 metais gimę žaidėjai. Su pagrindine „Žalgirio“ komanda žiemą ilgą laiką treniravosi bei žaidė vartininkas Dovas Elzbergas, gynėjai Džiugas Aleksa, Tomas Bakšys, saugai Kajus Bička, Martynas Šetkus, puolėjas Romualdas Jansonas. Pastarasis jau debiutavo ir oficialiose Supertaurės rungtynėse.

„Tikiu, jog atsiras ir daugiau į priekį komandą vedančių žaidėjų, kurių atrandame kiekvienais metais“, – dėstė mintis Ž. Grudzinskas.

Į ekipą po trumpos pertraukos grįžo Nojus Semionovas ir Jurgis Stankevičius, antrą sezoną lygoje žais Gustas Mikelaitis, Faustas Mendelis, Patrikas Matyžonokas.

Pasak jo, svarbiausia jaunųjų žaidėjų tobulėjimas žaidžiant su vyrais pajėgioje lygoje, kuri jau pernai buvo stipri ir apylygė, o su kiekvienu sezonu stiprėja.

„Galvojame ne apie užimtą vietą, ar surinktus taškus, o apie jaunuolių prisitaikymą vyrų futbole, kur kova yra kietesnė. Neužtenka reikiamai pasiruošti fiziškai ar įgūdžių prasme, išlieka svarbus psichologinis aspektas. Siekiame auginti brandžius žaidėjus, kurie kasmet galėtų prisijungti prie pagrindinės komandos ir būtų pasiruošę naujiems iššūkiams. Taip pat esant reikalui svarstome galimybę nuomos pagrindais pasiūlyti mūsų talentus ir kitoms komandoms, kur vaikinai gautų brangaus žaidybinio laiko“, – aiškino Ž. Grudzinskas.

Kaip ir buvo įprasta pastaruosius kelis metus, žaidimo laiko futbolininkai galės įgyti tiek atstovaujant „Žalgiriui B“, tiek II lygoje, kur žais „Žalgirio C“ komanda.

„Optibet Pirmoje lygoje“ žais 16 ekipų. Į lygą sugrįžo „Jonavos“ komanda, „Kauno Žalgirio B“ ekipa, o debiutuos Vilniaus rajono „TransINVEST“.

Į žemesnį divizioną iškrito Mažeikių „Atmosfera“ ir Gargždų „Banga B“, aukštyn pakilo „Dainava“.

Pirmajame ture varžovu sekmadienį Panevėžyje bus Panevėžio „Ekrano“ klubas. „Laukia įdomi kova, norime nustatyti pozityvų toną artėjančiam sezonui, todėl važiuosime kautis“, – tarė treneris.

Žalgiriečiai pirmuosius penkis turus žais išvykose, o namuose komanda pirmą kartą rungtyniaus balandžio 14 d.

Visos lygos rungtynės bus transliuojamos internetinėje platformoje „Futbolas.tv“.