2023 rugsėjo 14

„Žalgiris“ tapo vieninteliu akademijos savininku


Futbolo klubas „Žalgiris“ žengė naują žingsnį siekiant stiprinti jaunimo ugdymą ir tapo vieninteliu akademijos savininku – pasirašyta sutartis dėl likusių 50 proc. vaikų futbolo akademijos „Žalgirietis“ dalių įsigijimo.

Pastaraisiais metais „Žalgiris“ buvo vienu iš trijų Vilniuje įsikūrusio „Žalgiriečio“ dalininkų. Šiemet pavasarį pasirašius ketinimų protokolą pradėtos derybos dėl „Žalgiriečio“ dalių įsigijimo rugsėjo 13 dieną baigėsi įvykusiu sandoriu – klubas tapo vieninteliu akademijos savininku.

„Šio momento laukėme ilgai. Tai dar vienas įgyvendintas tikslas, jo link ėjome nuo 2009 metų, kai tik ruošėmės atkurti klubą. Tuomet turėjome pradėti beveik nuo nulio, iš pradžių sugrąžinti „Žalgirio“ vardą tarp šalies futbolo elito, vėliau – tapti jame konkurencingais, susikurti klubo finansinį pagrindą“, – pradžią prisiminė „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Pasak jos, ilgas, sunkus ir kryptingas darbas bei pasiekti sportiniai rezultatai – praėjusiais metais „Žalgiris“ pirmasis iš Lietuvos klubų pateko į UEFA grupių turnyrą – sudarė galimybę „Žalgiriui“ pilnai įsigyti akademiją. Visas akademijos dalių įsigijimo procesas dėl teisinių procedūrų užtruko apie metus.

„Atsižvelgiant į praėjusių metų klubo veiklos finansinį rezultatą dalininkų sprendimu buvo nutarta, jog uždirbtos lėšos bus panaudotos investicijai į akademiją, dalininkų susirinkime buvo paskirti derybininkai. Šių metų kovą buvo pasirašytas ketinimų protokolas dėl dalių įsigijimo. Atlikus išsamią akademijos finansinę ir veiklos analizę, užbaigus derybas bei išsprendus įvairius teisinius klausimus, pasirašyta dalių pirkimo ir pardavimo sutartis“, – procesą paaiškino derybose dalyvavęs „Žalgirio“ dalininkas Mindaugas Kasperūnas.

V. Venslovaitienė pažymėjo, jog šis susitarimas toli gražu nėra tik formalumas. „Tai žingsnis į priekį ir naujo plėtros etapo pradžia. Norime augti ir stiprėti kaip klubas gerinant jaunimo integraciją į vyrų futbolą, į aukštesnį kokybinį lygmenį pakeliant vaikų ir jaunimo ugdymą, plečiant savo bendruomenę. Akademijos įsigijimas leis optimizuoti procesus, atlikti struktūrinius pokyčius, sustiprinti ryšius klubo piramidėje.“

Detalesni klubo planai jaunimo ugdymo srityje bei atnaujinta akademijos veiklos strategija bus išsamiau pristatyti ateityje.

Apie akademiją

Vaikų futbolo akademija „Žalgirietis“ įkurta 2008 metų rugsėjo mėnesį, Vilniuje. Jos dalininkais pastaruoju metu buvo akademijos steigėjai, buvę „Žalgirio“ futbolininkai Žydrūnas Grudzinskas ir Gediminas Kontautas bei 2009 metais atkurtas „Žalgiris“.

Bendradarbiaujant klubui, akademijai, Vilniaus miesto savivaldybei, tuometinei Švietimo ministerijai ir Lietuvos futbolo federacijai 2015 metais prie Vilniaus „Senvagės“ gimnazijos įrengta standartinių matmenų futbolo aikštė. Gimnazija ir jos aikštynas tapo akademijos namais, mokymo įstaigoje aukšto meistriškumo siekiantiems jauniesiems futbolininkams sudarytos sąlygos mokslą derinti su sportu.

Kuriant futbolo klubo piramidę akademijos talentams buvo sudaryta galimybė dalyvauti vyrų pirmenybėse – nuo 2014 metų „Žalgirio B“ komanda startavo II lygoje, nuo 2015 metų iki dabar rungtyniauja Pirmoje lygoje. Nuo 2020 metų trečiajame divizione žaidžia ir C komanda.

Akademiją lanko keli šimtai jaunųjų futbolininkų, jie dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos vaikų ir jaunimo varžybose, tarptautiniuose turnyruose. 2021 ir 2022 metais vyriausia jaunimo komanda kaip šalies čempionai varžėsi UEFA Jaunimo lygos (Youth league) turnyre.

Jaunieji klubo ir akademijos struktūrai priklausantys žaidėjai atstovauja Lietuvos rinktinėms – praėjusiais į jaunimo ir jaunių rinktines buvo pakviesti 22 futbolininkai.

LFF vaikų ir jaunimo akademijų sertifikavimo procese vertinant 2022 m. „Žalgirietis“ gavo 4 žvaigždučių įvertinimą kaip viena geriausių šalies futbolo akademijų.