2023 gruodžio 21

Pareiškimas dėl Europos teisingumo teismo sprendimo


Futbolo klubas „Žalgiris“ palaiko bendrą Europos futbolo klubų (ECA) asociacijos nuomonę dėl nepritarimo vadinamajam Superlygos projektui.

Atsižvelgiant į šios dienos Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimą pažymime, jog svarbu išsaugoti ir puoselėti ilgus metus europiniame futbole taikomas vertybes ir pagrindinius principus.

Tikime, jog Europos futbolo vystymą galima užtikrinti klubams dirbant kartu per tokias organizacijas kaip ECA, glaudžiai bendradarbiaujant su UEFA bei FIFA.

Europos klubų asociacijos pranešimas
(vertimas į lietuvių kalbą):

Beveik 500 profesionalių futbolo klubų visoje Europoje atstovaujanti Europos klubų asociacija (ECA), reaguodama į šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismo paskelbtą sprendimą atkreipia dėmesį, jog šiame sprendime jokiu būdu nėra pritariama jokiam Superlygos projektui.

Nuo to laiko, kai ši byla prieš dvejus metus pasiekė teismą, visoje Europos ir pasaulio futbolo ekosistemoje jau įgyvendintos svarbios pažangios valdymo reformos. Tarp jų – naujos UEFA taisykles dėl išankstinės varžybų autorizacijos, taip pat reformos pagal ECA bei UEFA ir FIFA šių metų rugsėjo ir kovo mėn. pasirašytus memorandumus. Šiuo metu klubai. kaip ECA nariai, jau yra tapę sprendimų, susijusių su varžybomis, kuriose jie dalyvauja, priėmimo diskusijos dalimi.

Reziumuojant, futbolo pasaulis jau prieš daugelį metų atsisakė Superlygos, o laipsniškos reformos bus tęsiamos.

Pažymėtina, jog futbolas yra socialinis, o ne teisinis kontraktas. Visos pripažintos Europos ir pasaulio futbolo suinteresuotosios šalys – konfederacijos, federacijos, klubai, lygos, žaidėjai ir aistruoliai – yra labiau nei bet kad susivieniję prieš kelių asmenų, siekiančių asmeninių tikslų, bandymams pakenkti Europos futbolo pagrindams ir pagrindiniams principams.

ECA ir toliau bendradarbiaus su UEFA, FIFA, kitomis pripažintomis futbolo suinteresuotosiomis šalimis, kad žaidimas būtų plėtojamas teigiamai ir pažangiai, remiantis sportinės konkurencijos, įsitraukimo, atvirų varžybų ir solidarumo principais. Šie principai yra pagrindas visam ECA ir Europos sporto modeliui, pagal kurį visi futbolo piramidės dalyviai gauna naudos ir gali augti.