2020 lapkričio 3

„Žalgiris“ C – II lygos antros vietos laimėtojai


Lietuvos futbolo II lygoje šį sezoną debiutavusi FK „Žalgirio“ C komanda džiaugiasi rezultatais, kurie viršijo lūkesčius – jau pirmajame sezone komanda iškovojo antrąją vietą.

„Žalgirio“ C vardą gavusi ekipa šį sezoną žaidė II lygos Pietų zonos pirmenybėse, kur varžėsi dar 14 komandų. Pasak „Žalgirio“ jaunimo ugdymo programos vadovo Žydrūno Grudzinsko, iki šiol B komanda žaisdavo pirmoje lygoje, o jaunesni futbolininkai – Elitinėje jaunių U-19 lygoje.

Tačiau iškilus problemų dėl komandų skaičiaus lygoje ir atsižvelgiant į galimai sumažėjusį konkurencingumą nutarta priimti naują iššūkį – žaisti su suaugusiais II lygoje. „Matome kad yra tas pats laikas, kada jie turi žaisti ir gauti savo minutes vyrų futbole“, – teigė Ž. Grudzinskas.

Jaunieji žalgiriečiai dar nesibaigus sezonui užsitikrino 2 vietą. Po pergalės 2:0 prieš „Dainavos“ B ekipą su 46 taškais jie trimis atsilieka nuo nugalėtojo Kazlų Rūdos „Šilo“ ir keturiais lenkia Panevėžio „Ekraną“, penkiais – Kybartų „Sveikatą“. Šios komandos paskutinio turo rungtynes dar žais.

„Puikiai vertinu sezoną. Prieš sezoną labai jaudinausi už vaikus, nes atėjome į vyrų futbolą. Dėl to buvo abejonių. Nekėlėme tikslo iškovoti kažkurią vietą, nes nežinojome, kur tiksliai einame. Žinojome, kad išeiname iš komforto zonos, nes jaunių lygose su tais žaidėjais laimėdavome, – po paskutinių rungtynių II lygoje kalbėjo „Žalgirio C“ treneris Gediminas Kontautas. – Matau, kad jie yra pasiruošę vyrų futbolui, tas džiugina. Svarbiausia buvo kiekvienose rungtynėse žaisti savo žaidimą, augti tobulėti, ir tas tikrai pavyko. Esu labai patenkintas, laimingas už vaikinus.“

Pasak jo, šiame sezone „Žalgirio“ C gretose buvo didelė rotacija, rungtyniavo vaikinai nuo 16 iki 18 metų. „Dalyvavimas II lygoje buvo labai naudingas vaikinams. Dauguma, kurie čia žaidė pagrinde, gerai įsiliejo ir į Pirmą lygą. Nėra didelio skirtumo tarp Pirmos ir II lygos, bet labai gerai buvo išeiti iš jaunimo į vyrų futbolą“, – sakė G. Kontautas.

Statistinėse grafose išsiskyrė puolėjas Ugnius Tulaba, kuris su 17 įvarčių pateko tarp rezultatyviausių lygoje. 9 kartus pasižymėjo ir saugas Martynas Valukonis, 6 – Kajus Adomas Kavaliauskas, 5 – Kajus Kontautas.

Komandos kapitono raištį vilkėjęs M. Valukonis sezoną įvertino kaip labai gerą. Tiek jis, tiek komandos treneris neišskyrė atskirų futbolininkų pasirodymų.

„Pirmą kartą žaidėme II lygoje. Komanda labai rotavosi. Tikslas buvo labiau orientuotas į tobulėjimą, o ne rezultatą. Kad kiekvienas gautų daugiau žaidybinio laiko, kad tobulėtume, gautume daugiau patirties, – teigė saugas –  Nesitikėjome būti taip aukštai, todėl labai džiugu, kad iškovojome antrą vietą. Manau, kad patobulėjau asmeniškai, jautėse užtikrintumas. Įgijau daug patirties žaisdamas su vyrais. Manau, kad esame labai puikus kolektyvas, vienas už kitą kovojome. Visi gerai žaidė, dėl to ir atėjo rezultatas.“

G. Kontautas vylėsi, kad „Žalgirio“ vardas jaunuosius „Žalgiriečio“ akademijos futbolininkus ir įpareigoja siekti tikslų, ir taps bendruomenę vienijančiu aspektu ilgalaikėje perspektyvoje.

„Visos vyresnės grupės turi „Žalgirio“ vardą. Tradicijos nėra įgijamos, jos yra įgaunamos per metus. Kai vaikai nuo mažumės su „Žalgirio“ apranga, komanda vadinasi „Žalgiris“, tuomet jie irgi yra žalgiriečiai. Tai svarbu ir didelė vertybė. nes jie bus lojalūs tam klubui ir turės tą klubo dvasią“, – pažymėjo treneris.

Oficialioje FK „Žalgiris” futbolo akademijoje „Žalgirietis“ sportinio meistriškumo siekia šimtai vaikų nuo mažiausių 4-5 metų grupės iki 19-mečių ir vyresnių žaidėjų.

Video