2024 balandžio 13

Dubleriai ruošiasi startui II lygoje


„Žalgirio“ dublerių komanda pirmadienį pradės naują sezoną – startuos II lygos pirmenybėse. Atsinaujinusi ekipa sieks aukščiausių tikslų – pakilti aukščiau ir susigrąžinti vietą I lygoje.

Po nesėkmingo praėjusio sezono antrajame divizione „Žalgirio“ B komandos trenerio pareigose Žydrūną Grudzinską pakeitė Dainius Greviškis. Prieš tai treneris dirbo su klubo C komanda, kurios nemaža dalis šiemet jau atstovaus B ekipai.

Lyginant su praėjusį sezoną pradėjusia sudėtimi „Žalgiris“ B pasikeitė iš pagrindų. Pernai komandai atstovavę Džiugas Aleksa, Kajus Bička nuomos pagrindais atstovauja aukščiausios lygos klubams, į užsienį išvyko Regnaras Krotas ir Nikita Pavlovskij, kitas komandas pasirinko Simas Civilka, Nojus Semionovas, Patrikas Žvinys, nebeliko Jurgio Stankevičiaus, Dovo Elzbergo. Į „Žalgirio“ ekipą treniruotis ir žaisti perėjo Martynas Šetkus, Patrikas Matyžonokas.

Iš daugiau žaidusių praėjusio sezono ekipoje liko Tomas Bakšys, Gustas Mikelaitis, Ugnius Simonavičius. Žaidėjo karjerą atnaujino atletinio rengimo treneriu akademijoje dirbantis Osvaldo Alfieri. Vyriausiais žaidėjais komandoje bus į žaliai baltus grįžę buvę akademijos auklėtiniai Deividas Linauskas, Martynas Valukonis. Iš kitų klubų į komandą tarpsezonyje persikėlė du naujokai – saugai Augustas Zavackas ir panevėžietis Gustas Žederštreimas. Patirties II lygoje turi vartininkai Džiugas Jeruševičius ir Joris Aliukonis.

„Šie vyresni ar labiau patyrę žaidėjai sudarys komandos branduolį kartu su kitais 17-18 metų akademijos auklėtiniais, taip pat vasarą prisijungs ir jaunesnių iš Elitinės jaunių U-18 lygos. Rimtos paspirties tikimės ir iš tų žaidėjų, kurie treniruojasi su pagrindine komanda, bet turi mažiau žaidimo laiko. Visuomet ieškome ir naujų žaidėjų – jeigu atsiras tokių, su kuriais sutampa požiūriai, galime juos pasikviesti į komandą“, – apie komandos komplektaciją kalbėjo D. Greviškis.

Pasak trenerio, nepaisant jauno komandos amžiaus, jai keliamas tikslas užimti vieną iš pirmųjų pozicijų ir pakilti aukštyn.

„Manau, kad iškristi iš I lygos lengviau negu pakilti atgal. II lygos yra patyrusios „Šilutės“, „Jonavos“ komandos, ambicijų nestokoja Kybartų „Sveikata“, konkurencingos turėtų būti ir „TransINVEST“ bei „Sūduvos“ B komandos. Iššūkių bus, bet mes tikime. Žaidėjai turi visas sąlygas kelti meistriškumą treniruotėse. Esame „Žalgirio“ dalis, lūkesčiai ir standartai aukšti. Žaidėjai turi dėti maksimalias pastangas ir norą siekti profesionalaus lygio“, – kalbėjo D. Greviškis.

B komandai persikėlus į II lygą šiemet nebus C ekipos, tačiau mažiau žaidžiantys futbolininkai turės galimybę rungtyniauti U-19 komandoje, kuri varžysis Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) III lygoje.

Pirmose rungtynėse balandžio 15 d. 18 val. „Žalgiris“ B namuose Senvagės gimnazijos stadione žais prieš Biržų „Širvėnos“ ekipą.

Rungtynių tvarkaraštis (Pasirinkti – II lyga)
Komandos sudėtis (Pasirinkti – Žalgiris B)