2021 balandžio 5

„Žalgiris“ B ruošiasi startui, C ekipa pradėjo pergalingai


Naują sezoną pradeda ir „Žalgirio“ artimiausia pamaina – B komanda startuoja Pirmos lygos pirmenybėse, o C komanda jau sužaidė dvejas rungtynes II lygoje.

„Žalgiris“ B startuoti Pirmoje lygoje turėjo dar prieš dvi savaites, tačiau dėl COVID-19 atvejų pirmos dvejos rungtynės nukeltos. Tad pirmosiomis rungtynėmis taps sostinės derbis – balandžio 5 d. akistata su „Riteriais“.

Pernai žalgiriečiai užėmė 9 vietą lygoje. Pasak „Žalgirio“ B komandos trenerio Žydrūno Grudzinsko, tikslai šiemet nesikeičia – dėmesys kreipiamas ne į rezultatus, o į žaidėjų meistriškumo kėlimą.

„Svarbu procesas, siekiame, kad jauni žaidėjai tobulėtų, keltų savo meistriškumą. Perspektyviausi „Žalgiriečio“ akademijos auklėtiniai turi galimybę treniruotis su pagrindine „Žalgirio“ komanda. Pasiruošimo cikle tai darė 7-8 žaidėjai, o pastaruoju metu nuolat buvo keturi – vartininkas Gaudentas Ralys, gynėjai Nojus Stankevičius, Gabrielis Nikonovas, puolėjas Meinardas Mikulėnas“, – kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Jis neslėpė, jog dėl kelių žaidėjų COVID-19 ligos ir kitų izoliacijos gerokai apsunkino pasiruošimą, o tai ypač gali atsiliepti pirmosioms rungtynėms, kurioms ne visi bus pasiruošę žaisti.

Šį sezoną Pirmoje lygoje, kaip ir praėjusį, dalyvaus 14 komandų, tačiau padidėjo dublerinių komandų. Prie jau esamų prisijungė ir „Sūduvos“ bei „Bangos“ ekipos.  Taip pat iš II lygos atėjo Kazlų Rūdos „Šilas“,  Plungės „Babrungas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. Su pirmenybėmis atsisveikino keturios į A lygą persikėlusios ekipos bei savo veiklą sustabdęs „Vilniaus Vytis“.

„Manau, kad tempą lygoje turėtų fiksuoti vieni praėjusio sezono lyderių „Jonava“, taip pat „Šiauliai“. Kitos komandos daugmaž apylygės. Yra nemažai dublerių, todėl kartais rezultatai priklausys ir nuo to, kurios retkarčiais pasipildys vyresniais pagrindinės komandos žaidėjais“, – apie varžovus kalbėjo Ž. Grudzinskas.

Šį sezoną, kaip ir kasmet, „Žalgirio“ B sudėtis iš dalies atsinaujino. Motiejus Burba buvo išnuomotas į „Nevėžį“ ir žaidžia A lygoje. Du žaidėjai papildė kitas Pirmos lygos ekipas – Arnas Spyčius persikėlė į „Jonavos“ komandą, Adomas Ankudinovas – į „Neptūną“. Gytis Makauskis atstovauja „Paneriui“ II lygoje. Kitas veiklas pasirinko Nojus Burdaitis, Vilius Juknevičius, Mykolas Stankevičius. Dėl traumos kurį laiką negalės žaisti Andrius Osvalfo Alfieri.

Į B komandos gretas šiemet turėtų įsilieti daugiau jaunesnių žaidėjų iš „Žalgirio“ C ekipos, kuri praėjusį sezoną debiutuojant II lygoje užėmė 2 vietą.

Gedimino Kontauto auklėtiniai sėkmingai pradėjo ir naują II lygos sezoną. Per pirmuosius du turus vienodais rezultatais 3:0 įveiktos dvi komandos iš Kauno apskrities – FM „Fortūna“ ir „Garliava“. Trimis įvarčiais pasižymėjo Ugnius Tulaba, po vieną įmušė Jurgis Stankevičius, Atas Kajus Apanavičius ir Aleksas Okolovičius.

„Nekeliame tikslų pasiekti konkrečių vietų. Norime, kad žaidėjai kuo greičiau adaptuotųsi prie vyrų futbolo. Jei tai pavyks, rezultatai ateis savaime. Kol kas džiugina, kad pas vaikinus yra pasitikėjimas, jie nebijo žaisti. Praėjęs sezonas ir šio sezono startas rodo, kad esame teisingu keliu“, – teigė G. Kontautas.

Pasak jo, C ekipa pasikeis maždaug per pusę, nes dalis futbolininkų šį sezoną turėtų vaidinti didesnį vaidmenį B komandoje: „Tikiuosi, kad  Martynas Valukonis, U. Tulaba, Kajus Kontautas, Aleksas Genys  bei kiti atsiskleis ir Pirmoje lygoje. C komandoje daugiau pasireikšti gaus tie, kurie pernai žaidė atsargoje. Taip pat prisidės jaunimo iš U-17 komandos.“

II lyga šiemet nebeskirstoma pagal regionus, sujungta į vienas 20 komandų pirmenybes. „Pasikeitimus vertinu teigiamai. Turime didesnę komandų įvairovę, sužaisime pilnas pirmenybes. Taip pat visiems reiks pasitempti, nes rungtynių organizacijai keliami aukštesni standartai. Finansiškai tai klubams kainuos daugiau, tačiau manau, kad tokia reforma ateityje turėtų išeiti į naudą“, – vylėsi G. Kontautas.

Jaunieji žalgiriečiai pratęsė sezoną ir Elitinėse jaunių lygose, kurios rengiamos rudens-pavasario principu. U-17 divizione žalgiriečiai po žiemos pertraukos patyrė pirmąją nesėkmę, tačiau užtikrintai pirmauja lygoje, artimiausius varžovus lenkdama 10 taškų. U-16 lygoje „Žalgiris“ žengia antroje, U-15 lygoje – penktoje vietoje.