2022 vasario 1

„Žalgirio“ prancūzas ir juodkalnietis iškart kibo į darbus


Sekmadienio vakarą vos atvykę į Vilnių, jau pirmadienio ankstyvą rytą prancūzas Fabienas Ourega ir juodkalnietis Marko Miličkovičius prisistatė į „Žalgirio“ treniruotę.

Abu futbolininkai į Lietuvos sostinę atvyko po ilgų atostogų, o tik po trumpos žiemos pertraukos, prieš kurią žaidė savo šalių lygose. Abu jie pademonstravo, jog yra pasiruošę treniruotis iš karto.

„Žalgiriui“ tai šiuo metu reikalinga – komandą pastarąją savaitę ženkliai praretino traumos ir ligos, todėl treneriui žaidėjų pasirinkimas itin ribotas.

29 metų F. Ourega – jau patyręs futbolininkas, kelis sezonus praleidęs Prancūzijos „Ligue 2“ pirmenybėse. Ten pat kur žaidė ir buvęs „Žalgirio“ lyderis prancūzas Hugo Videmontas.

Pirmą kartą pasirinkti legionieriaus karjerą – neskaitant trumpo etapo kaimyninėje Belgijoje – jį paskatino galimybė siekti aukštų tikslų ir trofėjų.

„Nusprendžiau atvykti čia nes tai yra čempionų klubas. Tai labai svarbu. Tai reiškia jūs turite stiprią komandą. Taip pat žaisite Čempionų lygoje.  Man tai labai svarbu“, – kalbėjo F. Ourega.

Kaip ir iš H. Videmonto, iš krašto saugo tikimasi sustiprinti „Žalgirio“ improvizacinį ir kūrybinį potencialą. „Mano stiprybės – greitis, driblingas, technika“, – sakė prancūzas, kurio tėvai yra kilę iš Dramblio Kaulo Kranto.

Kitas kartu su juo atvykęs naujokas – 23 metų M. Miličkovičius. Šis žaidėjas taip pat iki šiol daugiausiai rungtyniavo gimtojoje Juodkalnijoje, taip pat trumpai žaidė Kosove.

Pirmasis juodkalnietis „Žalgiryje“ atvykimą į Lietuvos čempionų klubą mato kaip žingsnį pirmyn: „Man yra žingsnis į priekį kaip jaunam žaidėjui. Noriu progresuoti ir gerai pasirodyti šioje komandoje.“

Atakuojantis vidurio saugas ekipoje užpildys spragą atsiradusią pasibaigus sutarčiai su Tomislavu Kišu. Juodkalnietis savo pliusais įvardina techninius sugebėjimus, smūgiavimą, driblingą.

Jis pirmoje sezono pusėje Juodkalnijos lygoje demonstravo puikią formą – buvo rezultatyviausias. Pats M. Miličkovičius teigė pasiruošęs „Žalgiriui“ padėti iš karto: „Juodkalnijoje komandos ruošėsi antrai sezono daliai, kuri prasidės už savaitės. Taip pat ruošiausi su komanda, todėl esu pasiruošęs rungtyniauti.“