2024 kovo 26

„Žalgirio E-taurės turnyre“ – trečiasis čempionas


Daugiau nei mėnesį trukęs trečiasis „Žalgirio E-taurės“ sezonas baigėsi – kovo 24 dieną surengtose finalo varžybose paaiškėjo naujas nugalėtojas ir prizininkai.

Nuo vasario vidurio daugiau nei šimtas žaidėjų atrankos turnyruose rungėsi EA FC 24 žaidimo kovose „O‘Learys“ sporto bare. Po aštuonis žaidėjus iš kiekvieno pusfinalio pateko į finalą.

16 finalo dalyvių kovo 24-osios vakare susirinko „Betono fabrike“. Po grupių etapo, kuriose žaidėjai rungtyniavo suskirstyti į keturias grupes, į atkrintamąsias pateko 8 dalyviai.

Grupių etape visas tris pergales iškovojo tik „Ugnenas3“. Ketvirtfinalyje jam pavyko nugalėti minimalia persvara 3:2, o pusfinalyje teko akistata su nugalėtojų titulą ginančiu „L1ZZARD2017“ ir jį įveikti 4:3.

Kitame pusfinalyje susitiko „Almazikbro“ ir „M4tukas“. Jų kelias iki šio etapo buvo nelengvas – „Almazikbro“ atrankos grupėje laimėjo tik vienerias rungtynes, o dėl patekimo tarp 16 stipriausiųjų turėjo varžytis paguodos kovose tarp trijų žaidėjų ir abu laimėjo. Šį kartą jų akistatoje pusfinalyje 3:2 nugalėjo „Almazikbro“.

Didžiajame finale iki dviejų pergalių „Almazikbro“ dvikovoje prieš „Ugneną3“ pirmasis patyrė nesėkmę, o antrose rungtynėse tik po įvarčio rungtynių pabaigoje išlygino rezultatą. Lemiamoje akistatoje „Almazikbro“ sužaidė užtikrintai prieš dvi raudonas korteles gavusį varžovą.

Čempionu tapęs „Almazikbro“ – 16 metų moksleivis Edgaras, kuris „Žalgirio E-taurėje“ dalyvavo trečią kartą.

„Praeituose kartuose atrankoje pralaimėjau, bet dabar pasisekė. Prieš turnyrą keturias dienas treniravausi žaisdamas. Turėjau tikslą patekti tarp trijų geriausiųjų. Patekęs į finalą buvau ramesnis, nes antra vieta man buvo gerai. Todėl žaidžiau ramiai“, – kalbėjo jis.

Antrąją vietą užėmė 21 metų duomenų analitikos studentas Ugnius. Pusfinalyje įveiktas „L1ZZARD2017“ – jo draugas.

„Turnyre pasiūlė dalyvauti draugai. Net nelabai domėjausi apie prizus, apie laimėjimą. Ėjau kiekvieną kartą žaisti lyg būtų paskutinis kartas ir tiesiog tikėjausi sėkmės. Žinojau ką galiu, bet tikrai nesitikėjau nueit iki finalo. Labai džiaugiuosi. Yra tekę dalyvauti turnyruose anksčiau, bet šis didžiausias – geriausi prizai, palaikymas, atmosfera“, – sakė jis.

Mažasis finalas vyko taip pat atkakliai – po trijų rungtynių kovos „M4tukas“ palaužė praėjusių metų čempioną „L1ZZARD2017“.

18 metų moksleivis Matas turnyre dalyvavo pirmą kartą, jį sudomino žinutė socialiniuose tinkluose. „Dažnai žaidžiu, pagalvojau kad galėsiu gerai pasirodyti ir įrodžiau kad galiu kažką pasiekti. Bet prizinės vietos nesitikėjau“, – sakė jis.

Prizininkams atiteko turnyro partnerių „Elektronikos taškas“ įsteigti prizai – čempionui 1000 eurų, vicečempionui – 500 eurų, trečios vietos laimėtojui – 300 eurų vertės dovanų čekiai.

Finalo rezultatai

Varžybų partneris – Vilniaus miesto savivaldybė. Futbolo klubo „Žalgiris“ projektas „Futbolo klubo „Žalgiris” aukštų sporto rezultatų ir bendruomenės puoselėjimas, išsaugant tradicijas ir vertybes“ bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės aukšto meistriškumo projektų fondo lėšomis.