2023 balandžio 24

„Žalgirio E-taurėje“ – naujas čempionas

Nuo vasario vykusios „Žalgirio E-taurės“ turnyro antrojo sezono kovos finišavo – sekmadienį, balandžio 23-ąją Vilniuje paaiškėjo naujasis čempionas ir „Elektronikos taško“ prizų laimėtojai.

„Žalgirio E- taurės“ turnyras – virtualaus futbolo FIFA varžybos. Iš 150 atrankoje dalyvavusiųjų geriausiai pasirodę žaidėjai iškovojo teisę dalyvauti pusfinalyje. 16 pusfinalio turnyro laimėtojų pateko į finalą.

Finalo turnyre žaidėjai iš pradžių varžėsi suskirstyti į keturias grupes, po du geriausius žaidėjus iš kiekvienos grupės pateko į atkrintamąsias varžybas.

FIFA 23 žaidime E-futbolininkai galėjo rinktis atstovauti klubines komandas. Tarp žaidėjų populiariausiu klubu tapo „Paris Saint-Germain“, jį pasirinko net 7 finalinio turnyro dalyviai. 5 kartus buvo pasirinktas Madrido „Real“ klubas.

Iki finalo turnyro dienos vienintelis visas žaistas rungtynes buvo laimėjęs ValdasVT, tačiau jam nepavyko įveikti pirmojo barjero. Į priekį A grupėje jis į priekį užleido ne tik L1ZZARD2017, bet ir Guminuką244, kuris į finalą pateko tik po papildomų rungtynių.

Praėjusių metų finalininkai Mateuzas ir Sterblinekutrute susitiko jau pirmose B grupės rungtynėse ir sužaidė lygiosiomis. Į kitą etapą pateko tik pirmasis E-taurės čempionas Sterblinekutrute, o Mateuzas baigė pasirodymą po grupių etapo. „Mirtininkų“ grupės  nugalėtoju tapo „Yosw“

Jau po pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo buvo aišku, kad „Žalgirio E-Taurė“ turės naują laimėtoją – nugalėtojų titulą gynęs Sterblinekutrute rezultatu 2:3 pralaimėjo prieš siurprizą pateikusį Birus_sama7. Pastarasis pusfinalyje 3:7 pralaimėjo prieš LIZZARD2017.

Kitame pusfinalyje tarp Zveriuga1 ir Yosw po lygiosiomis 1:1 pasibaigusio pagrindinio rungtynių laiko prireikė baudinių serijos, kurioje 4:3 laimėjo Yosw.

Mažajame finale susitiko Zveriuga1 prieš Birus_sama7, kurie žaidė ir D grupėje (tada susitikimas baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3). Savo pranašumą įrodė (7:2) ir trečią vietą iškovojo Birus_sama7

Birus_sama7 – 30 metų Ričardas, kuris pats aktyviai sportuoja: užsiima kovos menais, žaidžia futbolą Vilniaus apskrities pirmenybėse. Į virtualų FIFA žaidimą jis įsitraukė prieš trejus metus prasidėjus karantinui. “Žaidžiu ne tik dėl malonumo, bet ir treniruojuosi, panašiai kaip ir sporto salėje, – kalbėjo jis– Pats turnyras puikus. Tikiu, kad su kiekvienais metais bus ir dar geriau.”

Finalo serijoje iki dviejų pergalių susitiko Yosw ir L1ZZARD2017. Pastarasis pirmose rungtynėse 7:1 sutriuškino varžovą, o antroje dvikovoje po dramatiškos pabaigos laimėjo 4:3.

Antrąją vietą užėmęs Yosw – 16 metų Ervinas, kuris buvo vienas iš dviejų jauniausių turnyro dalyvių. E-taurės atrankoje varžėsi ir jo brolis. „Dažniausiai tarpusavyje laimi jis, tačiau šį kartą pavyko man, – šypsojosi žaidėjas – Tikrai nesitikėjau, kad pavyks. Pusfinalyje buvo ir sėkmės, nes vienu metu atsilikinėjau dviem baudiniais. Labai geras jausmas.“

Finalo turnyre jis laimėjo visas 7 dvikovas. Nugalėtoju tapęs L1ZZARD2017 – 20 metų Rytis – dėkojo savo draugams, artimiesiems, taip pat ragino nepamiršti karo Ukrainoje.

Jis „Žalgirio E-taurėje“ dalyvavo antrą kartą, o pernai finalą praleido tik dėl to, kad tuo metu buvo išvykęs į užsienį.

Pasak jo, ypatingo pasiruošimo prieš turnyrą nebuvo, tačiau jam svarbu tinkamai nusiteikti psichologiškai. „Svarbu mėgautis žaidimu, negalvoti apie klaidas ir pergalę, o apie procesą, – kalbėjo Rytis – Šis turnyras profesionalaus lygio, labai patiko, ketinu dalyvauti ir kitą kartą.“

Pereinamąją taurę jam perdavė praėjusių metų nugalėtojas.

Trijų pirmųjų vietų nugalėtojams atiteko puikūs turnyro partnerių prizai – „Elektronikos taškas“ įsteigti dovanų čekiai. Čempionui buvo skirtas 1000 Eur, antros vietos laimėtojui 500 Eur, trečios vietos prizininkui – 300 Eur vertės čekiai.

Rezultatai:

Varžybų partneris – Vilniaus miesto savivaldybė. Futbolo klubo „Žalgiris“ projektas „Futbolo klubo „Žalgiris” aukštų sporto rezultatų ir bendruomenės puoselėjimas, išsaugant tradicijas ir vertybes“ bendrai finansuojamas Vilniaus miesto savivaldybės aukšto meistriškumo projektų fondo lėšomis.