2024 balandžio 30

Žalgiriečiai – Lietuvos efutbolo čempionai


2024 metų „Esporto A lygos“ čempionatą laimėjo ir kelialapį į eČempionų lygą iškovojo „Žalgirio“ komanda – po dramatiškos finalo kovos Kaune įveikti „Sūduvos“ atstovai.

„Esporto A lygos“ reguliariajame sezone 12 klubų atstovų žaidė nuotoliniu būdu sužaidė tris ratus tarpusavyje „EASPORTSFC 24“ žaidime.

„Žalgiriui“ šį sezoną turnyre atstovavo Domas Burba „Domasas“ ir Paulius Janušonis „Dabizas“.

Žalgiriečiai per 33 rungtynes iškovojo 25 pergales, užėmė antrąją vietą ir pateko į finalinį turnyrą kartu su „Sūduvos“, „Ekrano“ ir „Hegelmann“ atstovais.

Finalo turnyre „Žalgiriui“ atstovavo D. Burba, kuris pernai čempionu tapo atstovaudamas „Hegelmann“ komandai. Finale jį komandos draugai P. Janušonis ir Marius Šalčius.

Pusfinalyje žalgirietis 3:1 ir 5:2 nugalėjo „Ekrano“ atstovą Titą Petraitį.

Superfinale D. Burba pralaimėjo pirmąsias rungtynes (0:2) „Sūduvos“ atstovui Aironui Baniuliui, o antrosios baigėsi lygiosiomis (2:2) po pratęsimo, tačiau baudinių serijoje laimėjo žalgirietis. Trečioje dvikovoje D. Burba įrodė savo pranašumą (4:0) ir tapo čempionu.

„Tikrai puikus jausmas antrus metus iš eilės tapti čempionu. Jaučiuosi laimingas, nes įdėjau tikrai daug pastangų ir darbo pastaruosius mėnesius, todėl tikėjau kad visą tai atsipirks ir pavyks užimti pirmąją vietą.  Finalas buvo labai įtemptas ir pareikalavo šaltų nervų, jog pavyktų laimėti. Pralaimėjus pirmas finalo rungtynes reikėjo dar labiau susikoncentruoti ir pademonstruoti tai, ką per šiuos paskutinius mėnesius išmokau. Sunkiausias momentas finale buvo antrose rungtynėse, vyko pratęsimas ir turėjau būtinai laimėti, tačiau prasileidau įvartį, po kurio labai greitai sureagavau ir išlyginau rezultatą. Finaluose tikėjausi labai sunkių ir atkaklių rungtynių – taip ir buvo. Finalas buvo labai įtemptas ir kupinas emocijų. Džiaugiuosi, jog nors ir sunkiai, bet pavyko laimėti pirmąją vietą“, – dalinosi įspūdžiais nugalėtojas.

Ši pergalė ne tik nulėmė čempionų titulą, bet ir iškovojo teisę varžytis su geriausiais Europoje eČempionų lygoje.

„eČempionų lygos iš tiesų labai laukiu, nes tai bus vienas iš didžiausių išbandymų mano e-sporto karjeroje. Visi eČempionų lygoje dalyvaujantys žaidėjo yra aukščiausio kalibro, todėl žinau, kad bus labai sunku, tačiau stipriai ruošiuosi ir tikiuosi parodyti save geriausioje formoje“, – kalbėjo D. Burba.

Pirmasis eČempionų lygos etapas – grupių varžybos – vyks gegužės 11-12 dienomis Londone.