2023 vasario 24

Žalgiriečiai debiutuos naujoje Esporto A lygoje


Savaitgalis bus neeilinis ne tik dėl Supertaurės rungtynių ir prasidedančio sezono – savo sezoną pradės ir e-futbolininkai, kurie varžysis pirmą kartą startuosiančioje A lygoje.

Virtualaus futbolo žaidimo FIFA varžybose „Žalgiriui“ atstovaus du patyrę žaidėjai – Marius Šalčius, dar žinomas kaip „Marinis“, ir Paulius Janušonis, slapyvardžiu „Dabizas“.

Abu e-futbolo entuziastai žaliai baltiems atstovauja jau daugiau nei pora metų, nuo 2021-ųjų pabaigos ir yra pora kartų dalyvavę tarptautinėse „FIFAe Club Series“ varžybose, taip pat atstovavę Lietuvos e-fubolo rinktinei.

Kartu su žalgiriečiais naujojoje Esporto A lygoje varžysis ir dar devynių A lygos klubų atstovai – „Kauno Žalgiris“, FA „Šiauliai“, Kauno rajono „Hegelmann“, FK „Panevėžys“, Vilniaus „Riteriai“, Marijampolės „Sūduva“, Gargždų „Banga“ bei Telšių „Džiugas“.

Naujai susikūrusioje Esporto A lygoje rungtyniaus FA „Šiauliai“, Vilniaus „Žalgiris“, Kauno „Žalgiris“, Kauno raj. „Hegelmann, Gargždų „Banga“, FK „Panevėžys“, Vilniaus „Riteriai“, Marijampolės „Sūduva“, Telšių „Džiugas“ bei žinomo žaidimų transliuotojo Karolio Jankausko („LTU Republic“) komanda.

„Panašiuose turnyruose esame dalyvavę, tik jie buvo kuriami pačių mūsų iniciatyva. Kitų klubų žaidėjai mums žinomi. Tikrai reikės kautis rimtai ir nebus galima atsipalaiduoti. Kaip pagrindinius varžovus išskirčiau „Riterių“ ir „Hegelmann“ komandos narius“, – sakė P. Janušonis.

„Kai visi žais su vienodais žaidėjais – visko gali būti. Tikrai bus gerų žaidėjų, kurie kaip ir mes atstovavo klubams tarptautinėse varžybose. Mūsų tikslas – būti pirmiems. Tikiuosi taip ir bus“, – kalbėjo M. Šalčius.

Esporto A lyga susidės iš dviejų turų, kurių metu visi klubai tarpusavyje sužais po du kartus (namie ir išvykoje).

Pirmasis turas vyks šeštadienį, vasario 25 d. nuo 13 val. Visų komandų žaidėjai po kartą sužais tarpusavyje.

„Žalgirio“ dvikovos su „Kauno Žalgiriu“ (14:30) ir „Hegelmann“ (16:00) bus transliuojamos tiesiogiai. Visos lygos rungtynių transliacijos bus prieinamos 15min.lt Esporto namuose ir Twitch kanale.

Finalinis Esporto A lygos etapas vyks gyvo renginio metu, gegužės mėnesį, jame varžysis geriausios keturios komandos.

Esporto Nugalėtojai iškovos teisę atstovauti Lietuvai EA SPORTS FIFA 23 Global Series atkrintamųjų „Play-In“ etape, kuriame bus siekiama patekti į „FIFAe World Cup“ finalinį etapą.

Virtualaus futbolo žaidimo mėgėjai iki vasario 27 d. gali registruotis į visiems prieinamą „Žalgirio E-taurės“ turnyrą.