2021 birželio 24

V. Piliukaitis apie patirtį Anglijoje ir Italijoje, trenerių patarimus ir svajonių klubą


Iš Lietuvos į Angliją, Italiją – ir atgal. Tokiu keliu kol kas klostėsi vieno iš „Žalgirio“ naujokų Viliaus Piliukaičio karjera. Vos 20-erių metų saugas į Vilnių atvyko jau sukaupęs įvairios patirties ir pastaruoju metu įgauna vis daugiau „Žalgirio“ trenerių pasitikėjimo.

Praėjusį sezoną nuo vasaros V. Piliukaitis treniravosi su „Žalgiriu“, bet neturėjo galimybės būti registruojamas ir žaisti oficialių rungtynių.

Visgi adaptacijos periodas pravertė. Šiemet jis tapo vienu iš „Žalgirio“ B komandos lyderių – jo sąskaitoje Pirmoje lygoje kol kas šeši įvarčiai ir ne vienas rezultatyvus perdavimas.

Gerai užsirekomendavęs V. Piliukaitis daugiau šansų ir A lygoje – per paskutines trejas rungtynes elitiniame divizione jis triskart žaidė po keitimo.

Prieš šiuos metus saugas Lietuvos futbolo aistruoliams buvo labiau girdėtas nei matytas. Didžiosios Britanijos žiniasklaidoje nuskambėjo, jog į „Blackburn Rovers“ jaunimo akademijai atstovavusį žaidėją taikosi geriausi Anglijos klubai.

Visgi užklupęs dėmesys nepalengvino jaunojo futbolininko kelio.

„Kai grįžau atgal į savo klubą, „Rovers“, treneris pasikvietė pasikalbėti. Atrodė, kad treneriai palaiko. Bet po to laiko gavau mažiau žaisti už komandą, žaidybinio laiko. Treniruotėse nebuvau prie starto žaidėjų. Todėl galai ir sutrukdė, užkrovė kažkokią naštą. Pats supranti, jog nesi tas talentingiausias, kai matai prieš kokius žaidėjus tenka žaisti. Todėl buvo ne tik smagu, bet ir sunku. Galbūt buvo išpūstas per didelis burbulas, nes konkrečių pasiūlymų nesulaukiau“, – pasakojo V. Piliukaitis.

Prisimindamas tą laikotarpį jis teigė, jog tokį susidomėjimą galėjo lemti sėkminga pradžia – atvykęs lietuvis gerai prisitaikė prie vietos futbolo ir per trejas rungtynes įmušė kelis įvarčius.

„Didelio skirtumo atvykęs nepajaučiau, nes Nacionalinėje futbolo akademijoje turėjome irgi geras sąlygas. Žinoma, aikščių skirtumai dideli, bet treniruočių lygis buvo panašus. Lietuvoje žaidėme Pirmoje lygoje su vyrais, nebuvo lengva. Anglijoje žaidėme vėl su savo bendraamžiais. Ten greičiai didesni, bet ne kažkoks stebuklas“, – svarstė futbolininkas.

V. Piliukaičiui nepavyko įsitvirtinti Anglijoje, bet svajonė išliko – „Manchester United“ klubas. Jam ypač patiko treniruočių bazė, kurioje teko rungtyniauti.

Vėliau jaunas žaidėjas iškeliavo į Italiją, bet iš šios šalies parsivežė ne pačių geriausių prisiminimų.

„Italijoje didžiausia patirtis buvo užsigrūdinimas ne kaip sportininkui, o kaip žmogui. Į „Ascoli“ vykau su nežinia kaip ten bus. Tiesiog gavau pasiūlymą ir sutikau. Sąlygos geros, bet gyventi ir žaisti vėl ten nenorėčiau. Esu labai už tvarką, punktualumą, ten to trūko. Vienas iš dalykų kas nepatiko buvo, „Ascoli“ klubo direktorius, kuris daug kur sakė netiesos“, – atviravo žaidėjas.

Apie savo patirtį užsienyje, išvykimą iš gimtosios Tauragės į Panevėžį, gyvenimą Vilniuje, mėgstamus dalykus ir kita V. Piliukaitis papasakojo „Žalgiris TV“ laidoje „Žaliai Balta Pertrauka“.

Video