2023 rugpjūčio 21

V. Čeburinas: „Žaidėjai sugebėjo perlaužti psichologinį barjerą“


Po pergalės Alytuje „Žalgirio“ treneris ir žaidėjai kalbėjo apie sunkias rungtynes ir svarbų psichologinį impulsą.

Ketvirtadienį „Žalgiris“ patyrė skaudų pralaimėjimą Europos lygos rungtynėse Švedijoje, o sekmadienį Alytuje čempionate iškovojo pergalę rezultatu 2:0 prieš „Dainavą“.

„Noriu padėkoti komandos aistruoliams už palaikymą tiek sunkiais laikais, tiek kai rezultatai geri. Laukėme tokių rungtynių, nes žaidėme po nenusisekusio mačo. Psichologiškai sunku sugrįžti į aikštę. Todėl pirmasis kėlinys buvo klampus. Komanda norėjo atakuoti, „Dainava“ pasirinko žaisti antru numeriu. Buvo sunku pro sutankintą gynybą nuvesti kamuolį į baudos aikštelę. Buvo gerų progų, tačiau ne visada pavyksta įmušti. Antrajame kėlinyje padarėme korektyvų, ir varžovas davė erdvės. Mes pasinaudojome tomis erdvėmis, įmušėme vieną, antrą įvartį. Prasidėjo žaidimas nuo vienos iki kitos pusės. Rungtynės tapo gražesnės žiūrovams, bet komandoms prie tokio oro buvo nelengva. Dėkoju žaidėjams už atsilaikymą, už tai, kad sugebėjo perlaužti psichologinį barjerą. Einame toliau“, – sakė treneris Vladimiras Čeburinas.

„Labai sunkios rungtynės. Mums buvo labai svarbu laimėti po pralaimėjimo Švedijoje. Džiaugiuosi, jog komanda atsitiesė. Turime žiūrėti į priekį ir eiti pirmyn“, – kalbėjo du įvarčius pelnęs Liviu Antalis.

„Svarbiausia trys taškai, juos iškovojome. Buvo nelengva. Pirmajame kėlinyje buvo gan atviras žaidimas. Į priekį gerai bėgome, atgal sunkiau. Progas kurti sekėsi sunkiau, Įmušėme pirmą įvartį ir tas pridėjo ramybės, tie keitimai. Tas ir buvo lūžis – pelnytas įvartis“, – sakė Paulius Golubickas.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 0:0. Perlaužti žaidimą žalgiriečiams pavyko po pertraukos. „Per pertrauką treneris sakė ilgiau palaikyti kamuolį, neforsuoti perdavimų, ištampyti jų gynybą. Treneris pridėjo ir keletą variantų, jei gauni kamuolį krašte, puolėjai daro viena, kad gavus kamuolį žinotume ką daryti. Žinoma, aikštėje mes vis tiek turime spręsti pagal situaciją. Keitimai pasiteisino ir pirmas įvartis atidarė rungtynes“, – sakė P. Golubickas.

Du įvarčius įmušė po keitimo aikštėje pasirodęs Liviu Antalis. „Jis ir parodė savo klasę įmušdamas du varčius. Realizavo abi progas. Pirmoje situacijoje gerai nubėgo, antroje puikiai išpildė, ir Jurijaus perdavimas buvo labai geras. Kai sunkiai klostosi rungtynės ir turi žaidėją, kuris turi progą ir įmuša – tai labai svarbu“, – vertino P. Golubickas.

„Ne į kiekvienas rungtynes gali įeiti kiekvienas žaidėjas. Nėra paprasta padaryti keitimą. Paprasčiau daryti keitimą tik į poziciją, jei kas pavargo, ar kam nepavyksta. Tie profesionalai kurie žaidė ir kurie vėliau įėjo į aikštę jie padarė savo darbą. Matėme kur mums keitimai gali suveikti prieš sutankintą gynybą ir tai pavyko“, – sakė V. Čeburinas.

Paklaustas, ar kelia nerimo varžovų sukurtos pavojingos atakos, treneris atsakė: „Žinoma, kad kelia nerimo. Ne itin sudėtingose situacijose prarandame kamuolį. Reikia įsivertinti daug faktorių. Prieš dvi dienas komanda žaidė Švedijoje. Tai labai rimta. Toks sunkus grafikas atsiliepia. Varžovas ruošėsi savaitiniame cikle, jam tuo klausimu lengviau. Žaidėjams dar kartą sakau bravo. Nors ir darome nemažai klaidų. Dėl tų įsiveržimų į baudos aikštelę – kai kada trūko užtikrintumo kas turi kur būti. Aiškinsimės tuos epizodus, patarsime, rodysime.“

Pasak P. Golubicko, po pralaimėjimo Švedijoje atsirado daugiau negatyvo, tačiau jį gali pakeisti tokia pergalė kaip Alytuje: „Žinome, kad nereikia stovėti vietoje, reikia judėti pirmyn. Ta pergalė svarbi ruošiantis kitoms rungtynėms. Su kiekvienomis rungtynėmis, stengiamės, analizuojame, dedame visas pastangas kad pasiektume teigiamą rezultatą.“

Ketvirtadienį „Žalgiris“ UEFA Europos Konferencijų lygos rungtynėse Vilniuje susitiks su Budapešto „Ferencvaros“ komanda. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.