2023 kovo 15

V. Čeburinas: „Trūksta užtikrintumo“


Po lygiųjų dvikovoje su kauniečiais „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas kalbėjo apie per didelį klaidų skaičių ir užtikrintumo stoką.

„Žalgiris“ dvikovoje su „Kauno Žalgiriui“ po pirmo kėlinio turėjo įvarčio pranašumą, bet pop pertraukos leido varžovams rezultatą išlyginti – 1:1.

„Rungtynės buvo pakankamai įdomios. Buvo kova, pavojingi momentai ir daug teisingų sprendimų. Abi komandos labai stengėsi. Mes darome per daug nereikalingų klaidų. Suklystame nesudėtingose situacijose. Turime problemą su varžovų standartinėmis situacijomis. Po jų mes praleidžiame įvarčius. Reikia taisyti mūsų veiksmus po standartų. Visumoje tikrai neblogos rungtynės. Abi komandos demonstravo pakankamai kokybišką futbolą, turint omenyje, jog jis pavasarinis. Buvo daug kovos. Reikia žiūrėti į priekį“, – kalbėjo treneris.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiai nepasinaudojo galimybę padidinti persvarą, o vėliau iniciatyvą perėmė Kauno komanda.

„Padarėme kelias klaidas, tai išmušė mus iš ritmo. Davėme jiems erdvės ir antrus šansus. Tai vis tęsėsi, privedė iki standartinės situacijos. Per standartus reikalingas maksimalus susikaupimas. Nors ir kalbame apie tai kur kam reikia būti. Praradome iniciatyvą, nes dar trūksta užtikrintumo. Reikia greičiau pereiti iš gynybos į puolimą. Tačiau nebuvo kam užsikabinti už kamuolio“, – vertino V. Čeburinas.
Praėjusį sezoną „Žalgiris“ nuo sezono pradžios taip pat sunkiai skynė pergales. Pasak trenerio, žaidėjai dar pernelyg susikaustę.

„Jau įprasta kad mes sunkiai įsivažiuojame sezono pradžioje. Treniruotėse ir kontrolinėse rungtynėse žaidėjai mažiau susikaustę. Rungtynėse gali jaustis įtampa, nes pas mus yra didelė konkurencija. Žaidėjai pradeda galvoti apie klaidas, tai priveda prie neteisingų sprendimų. Dėl to ir klaidos. Nelyginsime žaidimo su praeitu sezonu, bet reikia galvoti kas nepavyksta ir taisyti klaidas“, – sakė treneris.

Dėl traumų ir ligų rungtynes praleido vartininkas Edvinas Gertmonas, Saulius Mikoliūnas, Dimašas Kaškenas, saugas Oliveris Buffas, Mathias Oyewusi. „Yra mikrotraumų, bet tikimės kad jie kuo greičiau pasveiks“, – vylėsi V. Čeburinas.

„Žalgiris“ ketvirtąsias „Optibet A lygos“ rungtynes žais sekmadienį Vilniuje prieš „Riterius“.

Video