2024 balandžio 15

V. Čeburinas: „Svarbiausia, kad komandoje yra charakteris“


Po ketvirtos pergalės iš eilės „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir puolėjas Nikola Petkovičius džiaugėsi komandos charakteriu.

Dvikovoje prieš praėjusių metų čempionus vilniečiai atsilikinėjo po antrojo kėlinio pradžioje praleisto baudinio, tačiau N. Petkovičiaus ir Jake‘o Larssono įvarčiai persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai (2:1).

„Nebuvo lengva: ir kitokia veja, ir vėjas. Abiems komandoms nebuvo įprasta. Varžovai taip pat pirmą kartą žaidė čia. Ganėtinai geros rungtynės. Daug šansų, daug neišnaudota. Daug klaidų. Svarbiausia, kad komandoje yra charakteris. Atsilikinėjome, praleidome baudinį… Tačiau sugebėjome atsitiesti, šaunuoliai“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Po rungtynių dėl pergalės jausmas labai geras. Labai džiaugiuosi dėl komandos, dėl aistruolių. Tikiuosi pratęsime pergalingą seriją. Ir toliau būsime pirmi lentelėje. Šiandien buvo nelengva dėl vėjo. Tai kiek apsunkina žaidimą aikštėje. Mes parodėme dvasią, kovojome. Nepaisant situacijos džiaugiuosi. Pirmajame kėlinyje kiek pritrūko iki įvarčio. Tikiuosi toliau žaisime ne prasčiau nei šiandien. Antrajame kėlinyje taip pat turėjome progų. Kai kurias išnaudojome, bet galėjome ir daugiau. Džiaugiuosi dėl pergalės“, – teigė N. Petkovičius.

Puolėjas iš Serbijos pasirodęs aikštėje po keitimo prisidėjo prie abiejų įvarčių – pirmąjį mušė kietoje dvikovoje galva, o antrajame sudalyvavo atakoje kartu su P. Golubicku ir J. Larssonu.

„Kai praleidome įvartį nepasidavėme. Gerai, jog pavyko pakeisti rungtynių eigą. Nebuvo lengva, kai atsilieki visada nelengva. Džiaugiuosi dėl komandos, kad pavyko atsitiesti ir laimėti, – sakė jis. – Rungtynių pabaigoje buvo geras komandinis veiksmas. Įvartį sukūrė visa komanda.“

Ne pirmą kartą rungtynių eigą šį sezoną perlaužė trenerio V. Čeburino atlikti keitimai. Paklaustas apie tai jis iš pradžių pašmaikštavo: „Pasaugojau neišleisti kad per anksti neįmuštų tų įvarčių… Žinoma, džiugu kad žaidėjai išeina ir įmuša, gali įmušti.  Tai yra jų darbas. Išėjo, įmušė – šaunuoliai.“

Pasiteiravus apie rezultatyvų perdavimą atlikusio P. Golubicko pasirodymą, treneris atsakė: „Juo labai tikiu. Tie žaidėjai, kurie yra čia praėjo didelį atrankos procesą iš pernai ir baigiant šiais metais. Dar prieš pat sezono startą atvyko žaidėjų. Dar ne visus matėte aikštėje. Turime ir daugiau žaidėjų, kurie gali sustiprinti žaidimą. Tiems kurie žaidžia, tarp jų ir Paulius – didelė pagarba jiems. Pagarba už atsidavimą, aktyvumą,  ir priekyje ir gynyboje. Sveikinu su pergale, tai svarbiausia.“

Sekmadienį „Žalgiris“ namuose susitiks su Telšių „Džiugo“ komanda, kuri turnyro lentelėje užima antrąją vietą.