2023 spalio 1

V. Čeburinas: „Liūdime dėl netekties“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po iškovotos pergalės prieš „Sūduvą“ kalbėjo apie tragišką netektį ir nelengvas rungtynes.

Žalgiriečiai rungtynių ryte sužinojo apie tai, jog mirė jaunasis „Žalgiriečio“ akademijos auklėtinis Edvinas Pukinskas. Prieš dvikovą jo atminimas buvo pagerbtas tylos minute, komandos žaidėjai rungtynių metu ryšėjo juodus raiščius.

Interviu po rungtynių nuo to pradėjo ir V. Čeburinas. „Pirmiausia norėčiau pareikšti užuojautą a.a. Edvino šeimai. Mes liūdime kartu su jais dėl šios netekties“, – sakė treneris.

„Kalbant apie rungtynes, tikėjomės nelengvų. Noriu padėkoti aistruoliams ir pasveikinti su pergale. Tikėjomės tų ilgų perdavimų. To spaudimo su ilgais perdavimais ir greitais išpuoliais. Sūduva turėjo kelis momentus. Šaunuoliai gynėjai ir vartininkas. Mes šiandien daug progų nesukūrėme, Pavyko įmušti vieną įvartį, pabaigoje kitą kontratakoje. Buvo sunku žaisti. Aikštė buvo gana minkšta. Daug valdant kamuolį antrojo kėlinio pabaigoje buvo sunku. Su pergale, einame toliau“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Jau pačioje rungtynių pradžioje keitimo paprašė Arvydas Novikovas, dėl kurio galimybių žaisti prieš rungtynes buvo abejojama. „Nepasisekė, jis turėjo mikrotraumą. Tikėjomės kad jis vis tik sužais. Nepavyko“, – paaiškino treneris.

„Žalgirio“ komandai dėl traumų ir kortelių negalėjo padėti penki žaidėjai.  pirmą kartą rugsėjį žaidė traumą išsigydęs Nassimas Hnidas, startinėje sudėtyje po pertraukos pasirodė Adama Fofana ir Romualdas Jansonas.

„Tie kurie išėjo – pas mus nėra antros sudėties. Visi yra pirmos sudėties dalimi. Reikia išeiti ir žaisti kaip gali kaip mes planuojame – šiose ar kitose rungtynėse. Sudėtį renkantis nebuvo paprasta, ypač priekyje buvo improvizacija. Džiuginam kad Jansonas buvo aštrus, atliko daug smūgių pataikė į skersinį, sužaidė agresyviai. Fofana turėjo kitas užduotis, turėjo atlikti kitus veiksmus. Daug kalbame apie kamuolio kontrolę, bet esmė yra įvarčiai“, – vertino treneris.

Paklaustas apie naujoko Abdoulo Doumbia galimybes pasirodyti aikštėje, V. Čeburinas: „Tai jaunas perspektyvus žaidėjas. Palyginimui galiu pasakyti, kad jei ne traumos, Fofana jau galėjo būti svarbus žaidėjas. Taip pat ir su Doumbia – kai jis praeis adaptacijos kelią, tada ir pasirodys aikštėje.“

Video