2023 gegužės 4

V. Čeburinas: „Įvarčiai – sunkaus darbo aikštėje rezultatas“


Po penktos pergalės iš eilės “Žalgirio” treneris buvo patenkintas komandos žaidimu ir dėkojo vartininkui, o įvartį pelnęs Mario Paveličius sakė, kad svarbiausia iškovoti tris taškus.

Lietuvos čempionai sostinės derbyje 2:0 pranoko “Riterius”. Pirmajame kėlinyje baudinį atrėmė Edvinas Gertmonas, o  po pertraukos įvarčiais pasižymėjo M. Paveličius, o vėliau po pastarojo perdavimo įmušė Donatas Kazlauskas.

„Daug kontrolės, daug judesio, daug spaudimo. Buvo pavojingų progų. Iš to didelio noro gal trūko užtikrintumo. Geros rungtynės. Gavome baudinį į savo vartus, bravo Gertmonui kad atmušė. Šaunuoliai visi, sužaidė solidžiai, parodė gero futbolo. Tie sumanymai, kuriuos turime, buvo vykdomi. Planus realizavome aikštėje. Pirmas ir antras įvartis – sunkaus darbo aikštėje rezultatas. Buvo žaidimas, dinamika. Turėjome ir daugiau progų“, – reziumavo V. Čeburinas.

„Manau, kad šioms rungtynėms pasiruošėme labai gerai. Nors laiko buvo nedaug, paskutinės rungtynės vyko sekmadienį. Turėjome greitai atsigauti. Padarėme darbą tikrai gerai. Pirmas kėlinys buvo sunkus, buvo daug dvikovų. Varžovai siuntė aukštus kamuolius. Mes taip pat stengėmės ir sukūrėme progų. Dėl baudinio – gerai kad turime Gertmoną, kuris puikiai atrėmė smūgį“, – kalbėjo M. Paveličius.

Gynėjas iš pradžių tolimu smūgiu pelnė savo antrąjį sezono įvartį, o po to atliko rezultatyvų perdavimą komandos draugui.

„Prieš pirmą įvartį pirma mintis buvo pabandyti smūgiuoti. Antra mintis buvo, kad neblokuotų, nes po to būtų varžovų kontrataka. Pasisekė, kamuolys praėjo. Smūgis nebuvo pats geriausias. Vartininkas turbūt aiškiai nematė. Galbūt pamatė per vėlai, – kalbėjo M. Paveličius – Prieš antrą įvartį atakavome dešiniu kraštu, gerai sužaidėme ten. Po kelių perdavimų keitėme pozicijas. Buvau laisvas atlikti skersą perdavimą. Kazlauskas užbaigė viską labai gerai – įmušė.“

Žalgiriečiai jau šešias rungtynes nepraleidžia įvarčio. „Sausi vartai, žinoma, priduoda pasitikėjimo gynybai. Bet šioje stadijoje visgi svarbiausia iškovoti tris taškus ir kilti lentelėje aukštyn“, – per daug nuopelnų neprisiėmė M. Paveličius.

Sekmadienį „Žalgirio“ laukia taurės rungtynės su III lygoje rungtyniaujančia Vilniaus AFK komanda. Pasak trenerio, nors varžovų kalibras skiriasi, budrumo prarasti nereikėtų.

„Tai kaip ir įprastos rungtynės, taurės rungtynės. Svarbu būti užtikrintiems, neatsipalaiduoti galvojant kad varžovai ne profesionalai. Jie išeis ir žais prieš Žalgirį. Mes taip pat žaisime prieš tokią komandą kokia bus. Bus įdomus futbolas“, – sakė V. Čeburinas.

AFK ir „Žalgiris“ susitiks sekmadienį 18 val. 30 min. LFF stadione, rungtynių šeimininkais bus varžovai. Kitas namų rungtynes „Žalgiris“ žais gegužės 14 d. prieš „Kauno Žalgirį“.