2023 vasario 20

V. Čeburinas apie besibaigiantį pasiruošimą ir komandos komplektaciją


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas po paskutinių kontrolinių rungtynių prieš naują sezoną įvertino besibaigianti pasiruošimą, naujokus, komplektaciją ir situaciją dėl traumų.

Nuo sausio žalgiriečiai dvi savaites stovyklavo Turkijoje, sužaidė ketverias kontrolines rungtynes. Rezultatai jose, pasak V. Čeburino, nedžiugina, tačiau leido išryškinti turimas problemas.

„Turkijoje turėjome gerą pasiruošimo stovyklą. Buvo gerų kontrolinių rungtynių. Atlikome gana gerą darbą ruošdamiesi. Ne itin gerai sužaidėme prieš varžovus. Nepavyko iškovoti pergalių. Įvarčių taip pat nepavyko pelnyti. Neįmušėme baudinio, vienas įvartis neįskaitytas dėl nuošalės.  Yra ties kuo dirbti, į tai kreipiame dėmesį. Tačiau bendrai stovykloje buvo geras nusiteikimas. Buvo šilta, geros kokybės vejos. Yra ties kuo padirbėti. Ruošiamės Supertaurei. Po savaitės jau žaisime. Matome savo trūkumus, klaidas, problemas. Jos yra, jos jaučiamos. Dirbame ties tuo ir savo tobulėjimu“, – kalbėjo treneris.

Paskutinėje kontrolinėje dvikovoje „Žalgiris“ 4:1 pranoko Klaipėdos „Neptūną“. Anot V. Čeburino, svarbiausia buvo ne rezultatas, o žaidimas, kuris trenerio nenuvylė: „Šiandien turėjome padaryti savo užduotis. Pasižiūrėti kokie ryšiai tarp grandžių. Pasitikrinti komandinius veiksmus. Daug kas pavyko. Galbūt buvo lengviau dėl varžovo, jis dar pasiruošimo stadijoje. Dėl to turėjome aiškią persvarą. Tačiau ne tai buvo svarbiausia. Svarbu buvo susižaidimas aikštėje. Kokie komandos ryšiai. Įsivertinti kokią sudėtį galėsime naudoti po savaitės.“

Dėl traumų paskutines kontrolines rungtynes praleido šeši futbolininkai. „Turime traumuotų žaidėjų, sprendžiame tuos klausimus. Yra žaidėjų, kurie gavo traumas lygioje vietoje. Yra kas išsisuko koją, yra ką sužeidė varžovai. Ieškome priežasčių, galimybių pagydyti“, – konstatavo treneris.

Su komanda nuo pasiruošimo pradžios buvo naujokai Yukiyoshi Karashima, Paulius Golubickas, sausio viduryje atvyko Billalis Sebaihi. Dar keli žaidėjai prisijungė Turkijoje, o kiti tik neseniai atvyko į Lietuvą.

„Naujokų pasiruošimo lygis labai skirtingas. Kai kas atvyko po sezono, kai kas tik ieškojosi klubų. Analizavome kiekvieną žaidėją, ties tuo daug dirbome. Peržiūrėjome didelį skaičių žaidėjų, likome ties šiais. Jų pasiruošimo lygis skiriasi. Mūsų tikslas per trumpą laiką tą pasiruošimą pagerinti. Kai kas jau pasiruošęs 80 procentų, kiti žaidėjai mažiau. Tie žaidėjai kurie prabuvo visą pasiruošimą jau yra pasiruošę 85-90 procentų, žvelgiant iš fizinės pusės. Ties žaidybiniu ir psichologiniu pasiruošimu dirbame kasdien, kiekvienose rungtynėse. Yra tik atvykusių, kaip pavyzdžiui, Leonardo Vaca iš Bolivijos. Tai aukšto meistriškumo žaidėjas, matysime kaip jam seksis. Reikalinga adaptacija, atsilieps ir klimato pasikeitimas ir kiti faktoriai. Tikimės, kad kiekvienas iš atvykusių bus gero meistriškumo“, – aiškino treneris.

Pasak jo, komandos komplektacija dar nėra baigta ir pastiprinimo ieškoma: „Dar žaidėjų norime, peržiūrime įvairias kandidatūras. Viskas procese. Žinome, jog perėjimų langai ne visada lengvi. Yra žaidėjai kurie laukia, yra kurie patys ieško. Yra žaidėjų, kuriuos bando surasti. Dabar dar derybinė, atvykimo stadija.“

Sezoną „Žalgiris“ pradės vasario 26 dieną Supertaurės dvikova su „Kauno Žalgiriu“ Vilniuje, o kovo 5 dieną namuose laukia ir pirmosios čempionato rungtynės prieš „Džiugą“.

Video