2023 balandžio 20

V. Čeburinas: „Antrame ir trečiame rate išryškės patirtis, meistriškumas“


Po pirmąjį ratą užbaigusios pergalės Alytuje „Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas ir komandos kapitono pareigas atlikęs vartininkas Edvinas Gertmonas džiaugėsi atmosfera stadione ir pažymėjo, jog pasikeitusios sąlygos nulėmė daugiau dvikovų.

Dvikova tarp „Dainavos“ ir „Žalgirio“ buvo pirmoji šiemet Alytaus stadione, ir neeilinė komandoms, kurios iki tol žaidė tik ant dirbtinės dangos. Pergalę 2:0 žalgiriečiams nulėmė Mathias Oyewusi ir Jurijaus Kendyšo įvarčiai.

„Labai įdomu žaisti tokioje atmosferoje,  ant natūralios žolės. Viskas šaunu. Gal tik abi komandos nebuvo pilnai pasiruošusios. Nesitreniravo tokiomis sąlygomis, išėjo iškart žaisti. Rungtynės buvo geros, daug kovos. Buvo ir daug rizikos. Varžovas turėjo dvi realias progas.  Svarbiausia viskas gerai baigėsi.  Šaunuolis Gertmonas ir mūsų gynėjai.  Mes pakankamai daug kontroliavome kamuolį, galėjome paspausti, turėjome progų įsiveržti į baudos aikštelę, taip ir pelnėme du įvarčius. Pergalė yra pergalė“, – kalbėjo V. Čeburinas.

„Labai sunku, pirmą kartą žaidėme ant natūralios vejos, buvo daug klaidų, nesustabdytų kamuolių, buvo daugiau kovos. Teisėjas leido daugiau kovoti abiem pusėms. Įsimušėme savo įvarčius, neleidome varžovams įmušti ir iškovojome tris taškus. Smagu žaisti ant natūralios, gražiame stadione, daug žmonių, daug garso“, – kalbėjo E. Gertmonas.

V. Čeburinas pagyrė ir varžovus, ir savo žaidėjus, kuriems pastarųjų savaičių periode nestigo adaptacijos iššūkių: „Dainava“ yra gera komanda, žaidžia disciplinuotai. Jiems nemažai kas pavyksta, nes jie žaidžia vienas už kitą. Noriu ir pasakyti bravo savo vaikinams. Žaidėjams buvo sunku apsiprasti prie natūralios vejos. Pastaruoju metu reikėjo išeiti iš uždaros erdvės, nuo dirbtinės dangos.“

Praėjusiose rungtynėse „Žalgiriui“ pergalę nulėmė antrajame kėlinyje atlikti keitimai, šį kartą pergalė padėjo įtvirtinti po keitimo aikštėje pasirodęs Marko Miličkovičius.

„Pas mus tokia filosofija, jog rotuojame savo žaidėjus. Jie tiesiog atlieka savo darbą, padeda tiek gynyboje, tiek puolime. Žaidėjai gali keistis pozicijomis. Norime turėti lanksčią sudėtį. kad nebūtume nuspėjami varžovams“, – aiškino V. Čeburinas.

Žalgiriečių gretose kiekvieną kartą atsargoje lieka nemažai žaidėjų, dalis jų atliko ryškų vaidmenį komandoje praėjusį sezoną. Paklaustas kaip sekasi bendrauti su jais, treneris atsakė: „Jie supranta.  Pas mus paprasta filosofija, kurie tą dieną yra geriau susižaidę, tie ir eina į aikštę. Bet būna, jog kai kuriose pozicijose renkamės ir pagal varžovą. Nors apskritai žiūrime į savo žaidimą. Įprastai tą dieną stipriausi išeina į aikštę, bet būna ir kitų priežasčių sudėties korekcijoms.“

Pirmąjį čempionato ratą „Žalgiris“ baigė trečioje pozicijoje, atsilikdamas šešiais taškais nuo pirmaujančio „Panevėžio“.

„Tokį rezultatą vertinu kaip prastą. Būti trečioje vietoje mūsų komandai yra blogas rezultatas, – neslėpė E. Gertmonas – Apskritai lyga atrodo pastiprėjusi, sustiprėjo ir „Panevėžys“, ir „Kauno Žalgiris“. Kaip bus toliau – matysime.“

Pasak V. Čeburino, ne visos komandos dar parodė savo geriausias savybes: „Visada pavasarinis futbolas ypatingas, 8-9 turus vyksta atkakli kova. Šiais metais dar labiau yra išaugusi konkurencija.  Kiekvienas klubas rodo norą, stengiasi. Nėra ryškių skirtumų, jog vieni būtų labai stiprūs, o kiti visai silpni. Yra prarandami taškai. Mes patys praradome taškus. Manau, jog viskas po truputį stos į savo vietas. Antrame ir trečiame rate išryškės patirtis, meistriškumas. Jau bus kiek kitoks futbolas.“

Po šių rungtynių „Žalgirio“ laukia dar dvi išvykos – sekmadienį Telšiuose dvikova prieš „Džiugą“, o kitą sekmadienį – Gargžduose prieš „Bangą“.