2022 rugsėjo 15

UEFA Jaunimo lygoje žalgiriečiai iškovojo pirmąją lietuvių pergalę


„Žalgirio“ jaunimo (U-19) komanda iškovojo pirmąjį savo ir Lietuvos laimėjimą UEFA Jaunimo lygoje. Pirmojo etapo pirmose rungtynėse rungtynėse Alytuje 2:1 įveikta Slovakijos jaunimo čempionė „Trenčin“ ekipa. Žalgiriečiams pergalę nulėmė Kajaus Bičkos ir Romualdo Jansono tikslūs smūgiai.

UEFA Jaunimo lygoje rungtyniauja U-19 amžiaus grupės žaidėjai iš klubų akademijų. Šalies jaunimo čempionas „Žalgiris“ turnyre dalyvauja antrą kartą.

Dvikovos pradžioje komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau 10 min. po perdavimo iš krašto kamuolys baudos aikštelėje pataikė į gynėjo ranką ir buvo skirtas baudinys į mūsiškių vartus. Jį varžovų kapitonas realizavo šaltakraujiškai

Vėliau lietuviai įsidrasino. Arti tikslo buvo Dariušas Stankevičiaus, tačiau po baudos smūgio jo muštas kamuolys lietė virpstą.

18 min. pavyko rezultatą išlyginti. Po Romualdo Jansono prasiveržimo  kairiuoju kraštu ir perdavimo į vidurį iš 13 metrų gražiu smūgiu į viršutinį kampą pasižymėjo Kajus Bička.

Pirmojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai turėjo išsiveržti į priekį, bet gavęs kamuolį 10 metrų prieš vartus Faustas Mendelis smūgiavo virš skersinio.

Visgi antrą įvartį pavyko įmušti antro kėlinio pradžioje. 52 min. Martynas Šetkus uždirbo baudos smūgį dešiniajame krašte ir po Kajaus Bičkos perdavimo galva tiksliai smūgiavo R. Jansonas.

Netrukus varžovai galėjo išlyginti rezultatą, laimei po varžovų smūgio  iš baudos aikštelės kamuolys pataikė į virpstą. Kartą „Trenčin“ pavojingai atakavo po kampinio.

Arti savo antrojo įvarčio buvo ir K. Bička. 72 min jo smūgį iš 16 metrų atrėmė vartininkas, o 74 min. po stipraus smūgio iš kairio krašto kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai sužaidė gynyboje užtikrintai ir iškovojo pergalę.

„Žinoma smagu, pergalė tarptautinėje arenoje gerai nuteikia. Stebėję rungtynes pažymėjo mūsiškių kovingumą. Tarptautinių rungtynių impulsas buvo didelis, visi buvo užsivedę, rūbinėje užkėleme emociją iki maksimumo. Tačiau parodėme, kad mokame ne tik kovoti, bet ir žaisti. Įvarčiai gražūs, turėjome progų įmušti ir dar. Apmaudu dėl tų nerealizuotų progų, – komentavo „Žalgirio“ treneris Žydrūnas Grudzinskas – Buvo žaidėjų, parodžiusių valią ir žaidusių po ligos. Buvo ir drausmė, ir disciplina – tai, ką suplanavome nepaisant rezultato. Pergalė svarbi visais aspektais, bet dar laukia sunkios atsakomosios rungtynės.“

Atsakomosios rungtynės numatytos spalio 5 d. Slovakijoje. Poros nugalėtojas kitame etape greičiausiai žais prieš Atėnų „Panathinaikos“ jaunimą, kuris namuose net 8:0 sutriuškino Sofijos „Slavia“ ekipą.

Video