2023 gegužės 6

Taurėje – pirma akistata su apskrities lygos komanda

Sekmadienio „Hegelmann LFF taurės“ rungtynės prieš AFK bus išskirtinės – pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos taurės turnyre „Žalgiris“ žais su komanda iš ketvirto pagal pajėgumą, apskrities lygio diviziono – III lygos.

Kelis kartus žalgiriečiai žaidė su trečio diviziono komandomis. Paskutinės iš jų buvo 2017 metais, kuomet Vilniuje 8:0 pranokta II lygoje žaidusi „Panerio“ ekipa. 2016 metais 7:0 įveiktas „Radviliškis“.

Tačiau tai nėra rezultatyvumo rekordai – 1997 metais žalgiriečiai taurėje net 16:0 (po pirmo kėlinio rezultatas buvo 8:0) sutriuškino tuomet antrajame pagal pajėgumą divizione žaidusį Šiaulių „Klevą“. Pirmą įvartį tuomet pelnė Deividas Šemberas, o antrajame kėlinyje pasižymėjo ir vartininkas Algimantas Briaunys, kuris nerealizavo baudinio, bet įmušė pakartotiniu smūgiu.

Po metų žalgiriečiai taurės rungtynėse Plungėje 9:0 pranoko vietos „Babrungą“. Dar anksčiau du kartus yra pavykę įmušti ir dešimt ar daugiau įvarčių.

1993 metais prieš antro diviziono Telšių „Mastį“ laimėta 10:0. Dviem įvarčiais tuomet pasižymėjo ir dabartinis Lietuvos vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.

1990 metais pirmajame po Nepriklausomybės atkūrimo taurės turnyre trečio diviziono atstovė Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėta 11:1.

„Žalgirio“ ir AFK rungtynės vyks sekmadienį, 18 val. 30 min. LFF stadione. Įėjimas į rungtynes nemokamas – rungtynių organizatoriai skatina pinigus skirti Ukrainai paremti.