2023 rugpjūčio 23

S. Mikoliūnas: „Keliame aukštus tikslus ir darysime viską, kad juos įgyvendintume“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas prie UEFA Europos Konferencijų lygos dvikovą su „Ferencvaros“ kalbėjo apie psichologijos svarbą, o Saulius Mikoliūnas pažymėjo norą išnaudoti paskutinį šansą patekti į grupių etapą.

Ketvirtadienį „Žalgiris“ pradės paskutinį UEFA turnyrų atrankos etapą dvikova su Vengrijos čempionu „Ferencvaros“. Poros nugalėtojas pateks į grupių etapą, o pralaimėjusi komanda baigs tarptautinį pasirodymą.

„Esame prie grupių etapo durų ir abi komandos tai supranta. Informacijos apie varžovus pakankamai, vieni kitus galėjome išanalizuoti, surinkti nemažai detalių. Abi komandos ėjo čempionų keliu. Abi turi savo užduotis, planus rungtynėms. Komandų pasiruošimas rungtynėms labai rimtas“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Jam tai bus jau trečioji akistata prieš „Ferencvaros“ karjeroje, o „Žalgiris“ su šiuo varžovu. antrą kartą per trejus metus.

„Jau buvome susidūrę akis į akį prieš šį tituluotą klubą su gilia istorija. Mes turime antrą šansą, treneris turi trečią šansą. Mums tai yra paskutinis šansas atrankoje, jei norime įgyvendinti savo tikslus, išsikeltus prieš sezoną. Tą suprantame. Noriu padėkoti aistruoliams, kurie nesvarbu kokiu momentu, bet ateina mus palaikyti ir duoda tą impulsą. Tai vertiname. Rytdienos rungtynėse darysime viską  kad pasiekti rezultatą. Norisi ne žodžiais, o darbais tą įrodyti. Toks bus pagrindinis tikslas“, – teigė S. Mikoliūnas.

„Žalgiris“ antrajame etape iki pat pabaigos kovėsi prieš Stambulo „Galatasaray“, tačiau antrajame etape neprilygo Švedijos čempionams.

„Rungtynėse prieš švedus pasirodymas buvo nuviliantis, tą suprantame. Rungtynėse prieš tokio kalibro varžovą kaip „Galatasaray“ parodėme, kad komanda gali ir moka žaisti. Žinome, kad dabar mūsų paskutinis šansas. Neteisinga būtų galvoti, kad jau viskas. Keliame aukščiausius tikslus, ir dėsime visas pastangas kad tuos tikslus įgyvendintume“, – patikino „Žalgirio“ kapitonas.

Į paskutinę treniruotę prieš rungtynes žalgiriečiai susirinko neįprastai anksti, trečiadienio ryte. „Šiek tiek pakeitėme pasiruošimo grafiką. Davėme daugiau laiko atsistatymui. Pas mus yra apie ką pakalbėti. Yra užduotys kurias norime įgyvendinti aikštėje. Dėl to reikia daugiau laiko. Ruošiame savo strategiją rungtynėms, savo planą. Tam tikras detales jau ruošėme čempionato rungtynėse. Tačiau reikia dar sukonkretinti tam tikrus dalykus“, – aiškino V. Čeburinas.

Paprašytas palyginti būsimą varžovą su ankstesniais, treneris atsakė, kad tai padaryti sudėtinga: „Komandų žaidimo stilius labai skiriasi. Ferencvaros“ mėgsta atakuoti, mažiau mėgsta gintis. Bet apskritai skiriasi žaidimo braižas.“

Paklaustas apie psichologijos reikšmę ir būseną komandoje, treneris kalbėjo, kad psichologija ir fizinė būklė turi praktiškai vienodą reikšmę. „Psichologija turi didelę reikšmę tokiose rungtynėse ir apskritai sporte. Psichologinis faktorius labai svarbus. Po nesėkmių Europos rungtynėse turėjome pokalbių. Kalbėjome kaip įveikti tą psichologinį barjerą. Žaidėjai ir mes visi suprantame kokios yra atsakomybės. Tam ir reikės laiko – pagalvoti, pamąstyti apie sprendimus.“

Visus keturis etapus žalgiriečiai pirmąsias rungtynes žaidė namuose. V. Čeburinas sulaukė klausimo, ar pergalė namuose būtina, norint žengti toliau.

„Suprantama, jog nelaimėjus būtų sunku. Nelaimėjus ir antrą kartą durys bus uždarytos. Ruošiamės ir galvojame apie tai. Turime patirties žaidžiant prieš tokias komandas. Tačiau pasikeitė varžovų komandos žaidėjai. Nežymiai, bet pasikeitė ir „Ferencvaros“ žaidimo braižas. Suprantame, kokio rimtumo tai varžovas. Ne pirmus metus žaidžiame Europos turnyruose. Esu minėjęs, kad aikštėje turi būti Komanda. Ji bus. Viską darysime, kad išsiveržtume į priekį“, – teigė treneris.

Į klausimą, kiek buvo rungtynių šį sezoną, kur komanda nuvylė, V. Čeburinas atsakė: „Kiekvienose rungtynėse žaidėjai atsiduoda maksimaliai. Dėl atsidavimo pretenzijų neturime. Yra rungtynių, kur ne viskas klostosi kaip norime. Dėl to ir kalbame, kad kai aikštėje komanda, tie sumanymai, tos idėjos gali geriau išsipildyti.“

„Žalgirio“ ir „Ferencvaros“ pirmosios rungtynės vyks ketvirtadienį, rugpjūčio 24 d. nuo 19 val. LFF stadione. Bilietus į rungtynes platina Bilietai.lt

Rungtynių transliaciją bus galima stebėti Staylive platformoje.

Video