2022 vasario 4

Pristatytas klubo biudžetas, planai jubiliejiniam sezonui


Lietuvos futbolo čempionas FK „Žalgiris“ likus mažiau nei mėnesiui iki naujo sezono pradžios pristatė naują rėmėją, klubo biudžetą ir planus klubo 75 metų jubiliejui.

Sostinėje sporto bare „O‘Learys“ vykusiame pristatyme klubo direktorė Vilma Venslovaitienė apžvelgė, klubo aktualijas ir naujienas, atsakė į aistruolių, transliacijos žiūrovų ir žiniasklaidos klausimus.

7 jau prisijungė, 7 išvyko

„Žalgirio“ komandos komplektacija prieš 2022 metų sezoną artėja prie pabaigos. Komandą po praėjusių metų paliko septyni žaidėjai, ir kol kas papildė tiek pat.

Penki iš jų ekipoje naujokai: saugai argentinietis Nicolas Gorobsovas, lietuvis Donatas Kazlauskas, prancūzas Fabienas Ourega, juodkalnietis Marko Miličkovičius, gynėjas kroatas Petaras Mamičius.

Du žaidėjai pernai komandai neatstovavo, bet bus jau pažįstami. Nigerietis Mathiasas Oyewusi praėjusio sezono pabaigoje su komanda tik treniravosi ir negalėjo žaisti dėl formalumų, o lietuvis Motiejus Burba buvo išnuomotas Kėdainių „Nevėžiui“.

„Komplektaciją pradėjome dar pernai po sezono, kai pasirašėme sutartį su treneriu. Susidėliojome poreikį ir pradėjome darbą, – kalbėjo V. Venslovaitienė – Dar ieškome trijų žaidėjų, vyksta derybos. Tai gana neprognozuojamas procesas, žiūrėsime kaip pasiseks.“

Biudžetas išaugs nežymiai

„Žalgirio“ vadovė pristatė bei pakomentavo ir klubo „Žalgirio“ finansinę situaciją.

Praėjusiais metais klubo biudžetas siekė 2,51 mln. eurų ir buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus. Savivaldybės paramos dalis sudarė kiek daugiau nei trečdalį biudžeto.

Per pastaruosius dvejus metus klubui pavyko sėkmingai subalansuoti savo finansus – metus baigti be naujų skolų – ir tuo pačiu dalį lėšų skirti skoloms grąžinti. Pernai pavyko grąžinti iš viso daugiau nei 50 proc. turėtų įsiskolinimų kreditoriams, dalininkams.

„Nuo 2017 metų sezono, kai netapome čempionais, buvo svarbūs iššūkis subalansuoti biudžetą, mažinti finansinius įsiskolinimus. Situaciją apsunkino COVID pandemija, bet tikslą pastaraisiais metais pavyko įgyvendinti“, – sakė V. Venslovaitienė.

2022 metų sezonui klubas planuoja turėti minimalų 2,65 mln. biudžetą. Jei pasisektų patekti į UEFA Konferencijos lygos grupių etapą, biudžetas išaugtų maždaug trimis milijonais eurų.

Rėmėjai

Klubui išlaikyti ir šiek tiek padidinti biudžetą padės Vilniaus miesto savivaldybės parama. „Žalgirio“ paraiška savivaldybės konkurse aukšto meistriškumo sporto rėmimui įvertinta kaip geriausia, klubui 3 metų laikotarpiui iš viso skirtas 3 mln. 149 tūkst. (daugiau nei po 1 mln. per sezoną) finansavimas.

Turint ilgalaikį finansavimą klubas paruošė ir strategiją šiam laikotarpiui. Tarp strateginių tikslų – pilnas akademijos įsigijimas ir sava treniruočių bazė.

Prie klubo gerovės prisidės ir naujas generalinis rėmėjas – tarptautinei Švedijos grupei priklausanti „Betsafe“ bendrovė.

Jubiliejiniai metai

Šiemet sukanka 75-eri metai nuo pirmųjų „Žalgirio“ pirmtakės komandos rungtynių.

Gimtadienį klubas ruošia paminėti gegužę, tačiau vien tuo nebus apsiribota – klubas planuoja renginių, kuriais skatins Vilniaus miesto bendruomenę aktyviam laisvalaikiui – organizuos šeimų futbolo festivalius, naktinį futbolą, elektroninio futbolo varžybas ir kita.

Naują sezoną komanda pradės vasario paskutinį savaitgalį rungtynėmis dėl LFF Supertaurės. A lyga turėtų startuoti pirmąją kovo savaitę.

Video