2023 birželio 21

Prieš naują sezoną Europoje – aptarimas su aistruoliais


Po Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo burtų traukimo „Žalgirio“ vadovybė ir komanda susitiko su aistruoliais aptarti artėjantį tarptautinį sezoną.

Žalgiriečiai pirmojo etapo burtus kartu žiūrėjo „O‘Learys“ sporto bare, o vėliau vakare „Action by Apollo“ vykusiame aptarime klubo direktorė Vilma Venslovaitienė ir treneris Vladimiras Čeburinas tradiciškai aptarė burtus ir atsakė į aistruolių klausimus.

„Žalgiris“ pirmajame etape susitiks su Šiaurės Makedonijos čempionu „Struga“.

„Visų pirma tai yra šventė, nes Čempionų lyga yra ta svajonė, kurios siekia visi esantys futbole. Ta svajonė atvedė iki šios dienos. Turime varžovus, žinome koks iššūkis laukia. Kaip ir visada šiame kelyje paprastų varžovų nėra. Kol kas jis yra juodas arkliukas, renkame informaciją, daug nežinome, nes tai pakankamai naujas klubas. Šiandien prasideda tas darbas. Žinome savo pliusus, savo minusus“, – sakė V. Venslovaitienė.

„Žinome savo varžovus. Nors dabar pirmiausia galvosime apie vietos čempionatą, bet po truputį žiūrėsime ir apie varžovą Čempionų lygoje – kaip jis jis žaidžia, kokią filosofiją turi ir t.t.. Čempionų lygoje žaidžia šalių čempionai, tad bus sunku, bet įdomu. Žaisti šiame turnyre – didelė šventė“, – kalbėjo V. Čeburinas.

Vertindamas pirmąją sezono pusę ir pasiruošimą, treneris vylėsi, kad po rinktinių pertraukos pavyks pagerinti žaidimą ir rezultatus.

„Praėjo pusė sezono, nesame pirmoje vietoje, tačiau sezonas yra maratonas. Nugalės tas kas bus pirmas sezono finiše. Rinktinių pertraukoje turėjome stovyklą Birštone, padirbėjome su savo trūkumais, pagerinti fizinę būklę. Tokią stovyklą turėjome ir pernai, ji pasiteisino, po jos pagerėjo žaidimas. Tikimės, kad tai duos mums žingsnį į priekį. Ruošiamės tiek kitoms rungtynėms čempionate, tiek ir žinoma Čempionų lygoje“, – sakė treneris.

Į gausius aistruolių paklausimus dėl galimo komandos papildymo, klubo direktorė atsakė: „Yra vedamos derybos su trimis atakuojančio plano žaidėjais. Kaip tai baigsis – neturiu atsakymo, bet tikiuosi artimiausiomis dienomis tai užbaigti. Jie nėra Europos Sąjungos piliečiai, todėl būtų reikalų juos atsivežti. Tą suprasdami tuos klausimus spartiname.“

Įprastai aktualus klausimas buvo ir dėl šio sezono atrankos rungtynių transliacijų. Pasak V. Venslovaitienės, buvo siūloma šias rungtynes transliuoti nacionaliniams kanalams, tačiau iki šiol pakankamai dėmesio nesulaukta. „Laukti ilgiau negalėjome, todėl pasirašėme sutartį dėl teisių perdavimo su ilgamečiais partneriais iš užsienio. Jei televizijos norės, jas galės įsigyti šias teises tiesiogiai iš tos kompanijos, kaip ir vyksta visame pasaulyje“, – teigė direktorė.

Po aptarimo „Žalgirio“ komandai ir bendruomenė prisiminė praėjusio sezono istorinį žygį žiūrėdami dokumentinę apžvalgą.

Burtai lėmė, jog „Žalgiris“ pirmąsias Čempionų lygos rungtynes turėtų žaisti namuose, liepos 11-12 dienomis. Tuo metu vyks ir NATO viršūnių susitikimas. Paaiškėjus apie šį faktą klubas kreipėsi į UEFA su prašymu apkeisti rungtynių vietas, tačiau šis sprendimas priklausys ir nuo varžovo sutikimo. Atsakomosios rungtynės vyks liepos 18-19 dienomis.

Žalgiriečiai pirmuosius atrankos etapus žais Vilniuje, LFF stadione. Norint žaisti rungtynes šiame stadione nuo ketvirtojo Čempionų lygos atrankos etapo, Europos arba Konferencijų lygos grupių etape prireiktų išimties arba reikėtų keltis į aukštesnės 4 kategorijos stadioną.