2023 rugpjūčio 13

Prieš „Hegelmann“ – trys įvarčiai pirmajame kėlinyje

Po nerezultatyvių poros savaičių „Žalgiris“ į pergalių kelią grįžo užtikrinta pergale (4:0) prieš Kauno rajono „Hegelmann“.

Solidžią seriją „Optibet A lygoje“ turėję kauniečiai pirmajame kėlinyje buvo priblokšti žalgiriečių puolimo, kurį sustiprino čempionate debiutavęs Arvydas Novikovas. Jis sudalyvavo atakoje, po kurios įvartį įmušė Mathias Oyewusi, ir pasižymėjo antru įvarčiu, o trečią pelnė Donatas Kazlauskas. Antrajame kėlinyje dar vieną įvartį pridėjo Marko Miličkovičius.

„Žalgirio“ sudėtyje po paskutinių čempionato rungtynių įvyko trys pasikeitimai. Nuo pradžių žaidė S. Vučuras, M. Paveličius ir A. Novikovas. Pastarajam tai buvo sugrįžimas į vietos pirmenybes po keliolikos metų pertraukos. Dėl Šiauliuose gauto ketvirto įspėjimo rungtynes praleido J. Kendyšas.

2 min. po A. Novikovo perdavimo M. Oyewusi galva mušė pro šalį.

10 min. žalgiriečiai išsiveržė į priekį.

Po M. Paveličiaus perdavimo iš dešinio krašto O. Verbicko smūgį iš baudos aikštelės vidurio atrėmė vartininkas, tačiau pirmas prie atšokusio kamuolio M. Oyewusi pasiuntė kamuolį į vartus.

19 min. po pavojingo P. Popescu smūgio iš dešinio baudos aikštelės krašto kamuolį atmušė E. Gertmonas.

Netrukus po varžovų kampinio „Žalgiris“ surengė greitą ataką ir po P. Golubicko perdavimo A. Novikovas iš baudos aikštelės prieigų smūgiu kaire koja pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

32 min. po P. Golubicko ir M. Oyewusi kombinacijos iš baudos aikštelės prieigų tiksliai smūgiavo D. Kazlauskas.

40 min. po P. Mamičiaus perdavimo M. Oyewusi baudos aikštelėje smūgiavo vienu lietimu pro šalį.

47 min. po A. Novikovo smūgio iš dešinio krašto kamuolys skriejo virš vartų.

52 min. po kampinio D. Kazlausko galva muštą kamuolį virš skersinio nukreipė vartininkas.

55 min. po baudos smūgio pavojingai galva smūgiavo H. Figueredo.

57 min. iš baudos aikštelės prieigų netiksliai smūgiavo A. Novikovas.

69 min. krito ketvirtas įvartis. Po kombinacijos kairiame krašte P. Mamičius baudos aikštelėje surado L. Vaca, šio muštą kamuolį atrėmė gynėjas, o pakartotiniu bandymu M. Miličkovičiui beliko įmušti iš arti.

72 min. varžovų vartininkas atrėmė O. Verbicko smūgį iš arti ir L. Vaca tolimą smūgį.

Ketvirtadienį „Žalgirio“ laukia atsakomosios Europos lygos atrankos rungtynės Švedijoje, o kitą sekmadienį – rungtynės Alytuje prieš „Dainavą“.

Kitas namų rungtynes vilniečiai žais rugpjūčio 24 d. viename iš UEFA turnyrų.