2023 gegužės 28

Po permainingos kovos – dramatiška pergalė

Po dviejų nesėkmių „Žalgiris“ namuose atsitiesė dramatiška pergale – įvartis per pridėtinį laiką nulėmė pergalę 2:1 prieš „Panevėžį“.

Žalgiriečius į priekį antrojo kėlinio pradžioje išvedė Marko Miličkovičiaus smūgis galva, tačiau 75 min. rezultatą išlygino Sebastianas Rinconas. Tačiau Lietuvos čempionai kovėsi iki galo ir septintą pridėtinio laiko minutę pergalingą įvartį įmušė Mathias Oyewusi.

Vilniečių starto sudėtyje buvo trys pasikeitimai. Į vienuoliktuką grįžo E. Gertmonas, J. Bopesu, pirmą kartą nuo pradžių žaidė L. Vaca.  Dėl traumos komandai negalėjo padėti A. Vilhjalmssonas.

1 min. po M. Miličkovičiaus baudos smūgio kamuolys rikošetu atšoko M. Oyewusi, bet jam smūgiuoti paskutinę akimirką sutrukdė P. Širvys.

4 min. po perdavimo į baudos aikštelę prie tolimojo virpsto virš vartų smūgiavo A. Smithas.

6 min. iš toli smūgiavo Y. Karashima, kamuolį atrėmė V. Černiauskas.

Po aktyvios pradžios komandų atakos kiek išsikvėpė. Iniciatyvą turėjo žalgiriečiai, tačiau paskutinėje atakos stadijoje pritrūko tikslesnio perdavimo ar smūgio. Po pirmojo kėlinio

48 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį. M. Oyewusi kairiu kraštu prasiveržė pro gynėją ir atliko perdavimą į baudos aikštelę link M. Miličkovičiaus, kuriam galva pavyko nukreipti kamuolį į vartus.

63 min. po M. Miličkovičiaus perdavimo L. Vaca smūgiavo iš eigos, kamuolys skriejo virš vartų.

75 min. „Panevėžys“ išlygino rezultatą. S. Rinconas prasiveržė kairiu kraštu, perdavė kamuolį į baudos aikštelę A. Smithui, šis atmetė atgal S. Rinconui, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai pakilo į šturmą ir pačioje pabaigoje po M. Paveličiaus perdavimo galva griūdamas kamuolį į vartus pasiuntė M. Oyewusi.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais po savaitės, birželio 4 d. prieš „Šiaulius“.