2023 kovo 5

Pirmasis varžovas – lusofonišką kryptį išlaikęs „Džiugas“


Pirmuoju „Žalgirio“ varžovu 2023 metų čempionato sezone taps praėjusį sezoną devintoje vietoje likusi Telšių „Džiugo“ komanda, kuri tarpsezonyje ženkliai atnaujino sudėtį, bet su portugalu treneriu išlaikė savo lusofonišką komplektacijos kryptį  ir prie jos pridėjo Serbijos atstovų.

Pernai komandų tarpusavio dvikovose „Žalgiris“ laimėjo keturis kartus (vieną kartą – taurės turnyre), o viena akistata Telšiuose baigėsi lygiosiomis 1:1.

Po praėjusio sezono komandoje liko treneris iš Portugalijos Joao Pratesas, bet pasikeitė didelė dalis žaidėjų. Iš vienuolikos, žaidusių daugiausiai laiko, ekipoje liko tik keturi: gynybinio plano žaidėjai Edwardas Sarpongas, Lukas Ankudinovas, Adomas Mika ir jaunas saugas Domantas Šluta.

Ekipą paliko pagrindinio vartininko vaidmenį atlikęs Vincentas Šarkauskas, gynėjai Edgaras Žarskis, Konstantinas Šulcas, saugai japonas Yudai Koike, Leonardo Antonio, Maksimas Pyrogovas, puolėjas Jorge Eduardo. Neliko ir solidžiai antroje sezono pusėje užsirekomendavusių saugo Oleksijaus Zbunio bei puolėjo Noelio Mbo.

Komandos vartus kartu su Mariumi Paukšte gins naujokas brazilas Raví Paschoa, kuris didelę karjeros dalį praleido Portugalijos žemesnių lygų ekipose.

Gynybos grandyje be A. Mikos ir L. Ankudinovo iš senbuvių liko ir Tomas Rapalavičius. Spragas „Džiugas“ nutarė užpildyti trimis žaidėjais iš Serbijos. Du iš jų – jauni žaidėjai, o žaidimo aukščiausioje lygoje patirties turi tik 26 metų Milanas Jezdimirovičius.

Saugų grandyje patyrimo „Džiugas“ turi nedaug. Vienais iš lyderių turėtų tapti Martynas Vasiliauskas ir nuo praėjusios vasaros ekipoje žaidęs portugalas Aldairas.

Portugališkai kalbantys žaidėjai buvo Telšių ekipos ramsčiu pastaraisiais sezonais ir šią kryptį „Džiugas“ išlaikė: Iš Albanijos ir Kipro klubų atvyko portugalai Nuno Pereira ir Airesas Sousa, o iš Brazilijos – Suomijos klubo išnuomotas saugas Viniciusas ir puolėjas Jardeu.

Savo šansą gaus ir keli jauni lietuviai. Motiejų Burbą „Džiugui“ paskolino „Žalgiris“, o Juozą Lubą – „Riteriai“. Broliai dvyniai Karolis ir Kristupas Mantiniai perėjo iš FA „Šiaulių“ komandos.

Kontrolinėse rungtynėse ruošiantis sezonui „Džiugas“ 1:4 nusileido „Dainavai“ sužaidė 0:0 su „Riteriais“. Rungtynėse su antrojo diviziono ekipomis nugalėta „Be1 NFA“ (3:0), sužaista lygiosiomis su „Neptūnu“ ir „Nevėžiu“ (1:1).

Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Džiugo“ vyks sekmadienį nuo 17 val. 55 min. „Sportima“ arenoje. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.