2024 sausio 25

Pirmąją sutartį pasirašė G. Mikelaitis


„Žalgirio“ struktūros akademijos auklėtinis Gustas Mikelaitis su klubu pasirašė pirmą profesionalo sutartį.

Universalus 19 metų žaidėjas nuo mažens treniravosi „Žalgiriečio“ akademijoje.

2021 metais vilnietis debiutavo šalies trečiajame divizione „Žalgirio C“ komandoje, o 2022 m. – antrajame divizione B komandoje.

Per du sezonus B komandoje jis sužaidė 28 rungtynes, įmušė 2 įvarčius.

„Žalgiriečio“ akademiją jis pradėjo lankyti nuo pirmosios klasės. Artėjantis sezonas su „žaliai baltais“ jam jau bus 13-asis.

„Keistas jausmas kad tai vyksta, tampa realybe. Būdamas vaikas žaisdamas futbolą visada norėdavai būti profesionaliu futbolininku. Dabar jau ateina tas laikas kai turi pats įrodinėti ir gali įrodinėti ir matai kad tavimi pasitiki kiti“, – kalbėjo G. Mikelaitis.

Pasak jo, sutartis – atpildas už sunkų darbą einant iki tol: „Smagu įprasminti nueitą kelią: praleistus ilgus metus, tėvų įdėtą darbą, vežiojimą į treniruotes ir iš jų kai buvau mažas, praleistas pamokas dėl turnyrų, dėl tobulėjimo, dėl įgytos patirties. Noriu padėkoti vienam labiausiai įsiminusių trenerių – Vaidui Sabaliauskui – kuris mane išugdė ne tik kaip žaidėją, bet ir kaip žmogų. Taip pat Dainiui Greviškiui ir Žydrūnui Grudzinskui kurie atvedė į vyrų futbolą, kurie mano grūdino ir padarė tokiu koks esu dabar.“

G. Mikelaitis „Žalgirio“ dubleriuose yra rungtyniavęs nuo gynybos ir puolimo, o savo universalumą aiškina įgytais įgūdžiais ir stipriomis savybėmis.

„Nuo mažens pradėjau vartininku, nors ilgai tas netruko. Tada žaisdavau puolėju, krašto saugu, ir taip po truputį į leidausi gynybą. Dabar save įvardinčiau krašto gynėju, krašto saugu, – kalbėjo žaidėjas – Mano stipriosios pusės manau būtų mąstymas. Kiekvienoje aikštės pozicijoje stengiuosi priimti tinkamą sprendimą pagal galvą, mąstymą, protą, ne pagal emocijas.“

Video