2023 rugpjūčio 30

Paskutinė UEFA atrankos stotelė – Budapeštas


Europinėje vasaros kelionėje „Žalgiris“ pasiekė paskutinę stotelę – ketvirtadienį Lietuvos čempionai Budapešte žais atsakomąsias rungtynes prieš Vengrijos čempioną „Ferencváros“.

Pirmoji UEFA Konferencijų lygos ketvirtojo atrankos etapo akistata žalgiriečiams susiklostė nesėkmingai – po antrojo kėlinio viduryje gautos raudonos kortelės praleisti trys įvarčiai ir pralaimėta 0:4.

Toks rezultatas reiškia, kad norint patekti į Konferencijų lygos grupių etapą „Žalgiriui“ prireiktų didelės sensacijos – mažiausiai tokia pat persvara laimėti išvykoje.

Pasiektos lygiosios ar pergalė kitu rezultatu taip pat nebūtų vien tik garbės reikalas – UEFA turnyruose kiekvienas teigiamas rezultatas prideda taškų bendram Lietuvos klubų reitingui. Už pergalę skiriamas taškas, už lygiąsias – pusė taško. Visų šalies komandų pasiekti taškai sumuojami ir dalinami iš dalyvių skaičiaus. Pagal šį reitingą UEFA kasmet nustato, kiek, kuriuose turnyruose ir kuriuose etapuose šalių komandos rungtyniaus.

„Žalgirio“ istorijoje tai jau ketvirta išvyka į Budapeštą. 2002 metais pavyko įveikti „Honved“ komandą 1:0, 2019 m. tam pačiam varžovui nusileista 1:3, o prieš dvejus metus „Ferencváros“ ekipai pralaimėta 0:2.

Treneriui Vladimirui Čeburinui būtent „Ferencváros“ yra dažniausiai sutiktas varžovas UEFA turnyruose – prieš jį teko varžytis ir su „Sūduvos“ komanda. 2019 metais Budapešte rungtynės baigėsi vengrų pergale 4:2. Po įvartį tuomet pelnė ir dabar komandose esantys Tokmacas Nguenas bei Ovidijus Verbickas. Abu jie žaidė ir tarpusavio akistatoje 2021 m.

Rungtynės bus žaidžiamos 22 tūkst. žiūrovų talpinančiame „Ferencvaros“ stadione. Be O. Verbicko, čia jau yra žaidę Paulius Golubickas, Edvinas Gertmonas, Saulius Mikoliūnas ir Joelis Bopesu. Kitame Budapešto stadione Kipras birželį atstovaudamas Lietuvos rinktinei žaidė Kipras Kažukolovas.

Sekmadienį abi komandos nacionaliniuose čempionatuose namuose iškovojo užtikrintas pergales – „Žalgiris“ 4:1 įveikė „Džiugą“, o „Ferencváros“ 6:1 laimėjo prieš „Paksi FC“. Visus šešis įvarčius Budapešto klubas įmušė per pirmąjį rungtynių kėlinį. Triskart pasižymėjo puolėjas Barnabas Varga

Pastarosioms rungtynėms Vengrijos ekipa ruošėsi ir Vilniuje – po dvikovos Lietuvoje penktadienio ryte vengrai surengė treniruotę Lietuvos sporto centro stadione ir tik tada išvyko namo.

„Žalgiris“ po sekmadienio rungtynių turėjo dvi dienas atsistatymui ir trečiadienio rytą išskrido į Budapeštą.

Komandai tikrai negalės padėti du saugai – raudoną kortelę pirmoje dvikovoje gavęs Nicolas Gorobsovas ir Adama Fofana, kuris dėl traumos nebuvo registruotas ketvirtajam turnyro etapui.

Rungtynėms teisėjaus arbitrai iš Šveicarijos su Ursu Schnyderiu priešakyje. Nuo 2018 metų tarptautinę kategoriją turintis arbitras praėjusį sezoną šveicarų lygoje skyrė daugiausiai baudinių – 11 kartų per 18 rungtynių.

„Žalgirio“ ir „Ferencvaros“ dvikova vyks rugpjūčio 31 d. nuo 21 val. Lietuvos laiku.

Video