2023 rugsėjo 24

Nervingoje dvikovoje prieš kauniečius – skaudi nesėkmė

Devyniese rungtynes baigęs „Žalgiris“ 0:2 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“ ir susikomplikavo šansus kovoje dėl čempionų titulo.

Pirmąjį įvartį varžovai įmušė sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po Nerijaus Valskio tikslaus smūgio iš arti. Kėlinį „Žalgiris“ baigė dešimtyje po Jurijaus Kendyšo pašalinimo. Antrajame kėlinyje raudoną kortelę gavo ir kaunietis Karolis Šilkaitis, tačiau netrukus antrąjį įvartį po kampinio įmušė Edvinas Girdvainis. Dvikovos pabaigoje antrą geltoną kortelę gavo Nicolas Gorobsovas.

Žalgiriečių gretose po paskutinių rungtynių įvyko vienas pasikeitimas – traumuotą Donatą Kazlauską pakeitė Arvydas Novikovas.

Rungtynių pradžioje kelis vilniečių smūgius blokavo varžovų gynėjai.

11 min. po G. Sirgėdo baudos smūgio iš 25 metrų kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.

16 min. po G. Sirgėdo perdavimo į baudo aikštelę galva smūgiavo E. Girdvainis, kamuolį sugavo T. Duka.

30 min. po M. Oyewusi perdavimo gerą šansą turėjo P. Golubickas, bet jo muštas kamuolys praskriejo šalia vartų.

31 min. varžovai išsiveržė į priekį. Po X. Auzmendi perdavimo iš dešinio krašto N. Valskis iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

34 min. baudos aikštelėje pro šalį smūgiavo V. Armanavičius.

35 min. O. Verbicko ir A. Novikovo smūgius blokavo gynėjai, o A. Novikovo smūgis buvo netikslus.

36 min. X. Auzmendi apsisukdamas smūgiavo baudos aikštelėje, T. Duka sugavo kamuolį.

42 min. netikslus buvo O. Verbicko smūgis iš dešinio baudos aikštelės krašto, 43 min. – iš baudos aikštelės vidurio.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai liko dešimtiese – raudoną kortelę gavo Jurijus Kendyšas.

54 min. kontratakoje iš kairiojo krašto pavojingai smūgiavo A. Dolžnikovas, kamuolys skriejo šalia virpsto.

62 min. iš krašto pro šalį mušė M. Oyewusi, 63 min. P. Golubicko pavojingą smūgį kojomis atrėmė vartininkas.

70 min. už pražangą prieš A. Novikovą po vaizdo peržiūros raudoną kortelę gavo „Kauno Žalgirio“ žaidėjas K. Šilkaitis.

72 min. iš baudos aikštelės vidurio į vartus nepataikė M. Paveličius.

75 min. po G. Sirgėdo pakelto kampinio galva tiksliai smūgiavo E. Girdvainis.

78 min. po K. Kažukolovo smūgio galva kamuolį sugavo varžovų vartininkas.

89 min. antrą geltoną kortelę gavo N. Gorobsovas.

Per pridėtinį laiką šansu nepasinaudojo A. Kučys, o A. Novikovo smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netikslus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais rugsėjo 30 dieną Marijampolėje.