2023 spalio 8

Lyderių dvikovoje – viltis nubraukęs pralaimėjimas

Čempionato lyderių dvikovoje „Žalgiris“ svečiuose 0:2 pralaimėjo „Panevėžiui“ ir beveik prarado viltis pakovoti dėl čempionų titulo – varžovui per likusias ketverias rungtynes beliko iškovoti tašką.

Pirmąjį įvartį 12 min. po standartinės situacijos įmušė Kasparas Dubra, o antra rungtynių pabaigoje kontratakoje pelnė Chafikas Tigroudja.

Į „Žalgiris“ starto vienuoliktuką po diskvalifikacijos grįžo N. Gorobsovas ir M. Oyewusi, taip pat nuo pradžių žaidė P. Golubickas. Dėl traumos komandai negalėjo padėti Y. Karashima, S. Mikoliūnas ir D. Kazlauskas, dėl kortelių – J. Kendyšas.

Rungtynių pradžioje tolimu smūgiu grasino J. Sarpongas, tačiau T. Duka sugavo kamuolį. Komandos pirmajame kėlinyje žaidė gana atsargiai ir surengė mažai pavojingų atakų.

Vienintelis kėlinio įvartis krito 12 minutę, kai po baudos smūgio iš dešinio krašto J. Sarpongas perdavė kamuolį į baudos aikštelę ir ten prie artimojo virpsto K. Dubra galva mušto kamuolio nepavyko sugauti T. Dukai.

Žalgiriečiai pavojingiausiai atakavo 30 min., kai po kampinio atšokusį kamuolį smūgiavo N. Gorobsovas, kamuolys pralėkė šalia virpsto.

38 min. po tolimo K. Kažukolovo smūgio varžovų vartininkui nepavyko sugauti kamuolio.

Kėlinio pabaigoje galva kamuolį į vartus pasiuntė N. Hnidas, bet jis buvo atsidūręs nuošalėje.

47 min. tas pats N. Hnidas po kampinio galva smūgiavo netiksliai.

55 min. po A. Smitho tolimo smūgio kamuolį sugavo T. Duka.

57 min. po kontratakos netiksliai iš baudos aikštelės vidurio smūgiavo šeimininkų žaidėjas P. Širvys.66 ir 68 min. dukart pavojingai iš toli smūgiavo A. Fofana. Pirmą kartą jo pažeme muštą kamuolį atrėmė V. Černiauskas, antrasis smūgis buvo stipresnis, bet netikslus.

Žalgiriečiams bandant atakuoti 85 min. šeimininkai pasinaudojo atsiradusiomis erdvėmis. A. Smithas atkovojo kamuolį priekyje, perdavė jį J. Sarpongui į kraštą, ir po šio perdavimo laisvas baudos aikštelėje atsidūręs C. Tigroudja mušė tiksliai.

„Žalgiris“ patyrė nesėkmę ir kovoje dėl čempionų titulo tebeturi tik teorines galimybes  – jei varžovai pralaimėtų visas likusias rungtynes

Iki sezono pabaigos žalgiriečiai sužais tris turus – spalio 22 d. prieš „Šiaulius“ namuose, lapkričio 4 d. Kaune prieš „Hegelmann“ ir lapkričio 12 d. namuose prieš „Dainavą“.