2023 birželio 9

K. Kažukolovas apie akistatą su E. Haalandu: „Tada atrodė kaip eilinis žaidėjas“


„Žalgirio“ gynėjas Kipras Kažukolovas prieš artėjantį Čempionų lygos finalą prisiminė savo akistatą su tuo metu savo kelio pradžioje buvusiu Erlingu Haalandu ir išskyrė labiausiai imponuojantį gynėją.

Šeštadienį Čempionų lygos finale tarp „Manchester City“ ir Milano „Inter“ daug tikimasi iš 52 įvarčius per 52 rungtynes šį sezoną pelniusio Erlingo Haalando. Puolėjas neseniai analitikų paskelbtas brangiausiu šiuo metu pasaulio žaidėju – jis vertinamas net 245 mln. eurų.

Tačiau savo karjeros pradžioje jis ne visuomet buvo toks rezultatyvus, o kartą liko „sausas“ ir Lietuvoje. Alytuje 2016 m. rudenį E. Haalandas lankėsi su Norvegijos U-17 rinktine ir žaidė prieš Lietuvos bendraamžius. Tada norvegai laimėjo 2:1, o lietuviams įvartį pelnė žalgirietis Matas Vareika.

Kitas žalgirietis K. Kažukolovas buvo vienas savo komandos gynybos ramsčių ir turėjo kovoti prieš E. Haalandą. „Jis tuo metu neišsiskyrė, atrodė kaip eilinis žaidėjas. Taip, fiziškai gerai sudėtas, talentingas, bet tikrai tose rungtynėse kažko įspūdingo neparodė, dėl ko būtume nustebę. Tai tik parodo, kad jei yra potencialas ir didelis noras, galima pasiekti aukštumų“, – prisiminė lietuvis.

Šeštadienį jis atidžiai stebės ne tik E. Haalandą, tačiau ir abiejų komandų gynėjus. „Visi jie aukšto kalibro, bet man asmeniškai labiausiai patinka Johnas Stonesas. Tai labai aukšto intelekto žaidėjas, kuris puikiai žino kaip žaisti ir su kamuoliu, ir be. Imponuoja jo žaidimo skaitymas ir sprendimų priėmimas turint kamuolį.“

Paties K. Kažukolovo simpatijos finale keliauja „Manchester City“ komandai – futbolininkui nuo „Barcelona“ laikų imponuoja Pepo Guardiolos propaguojamas žaidimo stilius.

Futbolininko nuomone, finale svarbiausia bus žaidybinio plano laikymasis, ryšys tarp grandžių ir individualus meistriškumas, o favoritas yra aiškus.

„Spėčiau „Man City“ pergalę, nes ši komanda ne vieną kartą šiame sezone įrodė, kad žaidžia aukščiausio lygio futbolą prie aukščiausios įtampos. Jie šių rungtynių favoritai ir turėtų susitvarkyti prieš „Inter“ komandą“, – spėjo K. Kažukolovas.

Geriausia vieta stebėti lemiamas sporto rungtynes – „O‘Learys“ sporto baras, įsikūręs „Akropolyje“. Išankstinė vietų rezervacija – www.olearys.lt