2023 lapkričio 6

Jaunimo ugdymo struktūrą papildė grįžęs R. Džiaukštas


Rolandas Džiaukštas po kelių metų pertraukos grįžta į „Žalgirį“ ir sustiprins atsinaujinančią klubo jaunimo ugdymo sistemą.

Vilniaus ekipoje R. Džiaukštas rungtyniavo žaidėjo karjeros pabaigoje ir pradžioje, o 2016-2018 metais dirbo trenerio asistentu.

Pastaraisiais metais buvęs ilgametis Lietuvos rinktinės gynėjas treniravo įvairias šalies jaunimo rinktines, taip pat dirbo nacionalinės rinktinės trenerio asistentu.

Neseniai 45 metų treneris sukirto rankomis su „Žalgiriu“ ir pradėjo darbą jaunimo ugdymo srityje.

Pasak klubo vadovės Vilmos Venslovaitienės, prieš kelias savaites klubui tapus vieninteliu akademijos savininku pradėta ieškoti galimybių sustiprinti jaunimą ugdantį kolektyvą.

„Norint plėstis, akademijai reikia ugdyti trenerius, stiprinti jų žinias, nes treneris vaikų futbole yra svarbiausias žmogus. Žiūrėjome ką galime surasti paties geriausio čia ir dabar, – teigė V. Venslovaitienė – Daug diskusijų dėl Rolando nebuvo. Jis yra žalgirietis, pradėjęs karjerą komandoje, iš Vilniaus išėjęs į profesionalų futbolą užsienyje. Vėliau sugrįžęs asistentu, dėl asmeninių priežasčių išėjęs, vėliau atradęs save futbole kitur. Vertinant jo patirtį, tai kad yra žalgirietis, dirba su jaunimo rinktinėmis, jis bus svarbi figūra akademijos kokybės gerinimo procese. Pradžioje jis užims akademijos vyr. trenerio pareigas, o vėliau eigoje matysime į ką tai gali keistis.“

„Labai džiaugiuosi sugrįžęs į „Žalgirį“ ir galimybe prisidėti prie klubo. Mano kaip žaidėjo kelias yra prasidėjęs čia, Vilniuje. Todėl džiugu, kad galiu prisidėti prie mūsų akademijos gerinimo, kad ji būtų dar stipresnė, įdomesnė ir patrauklesnė mūsų jaunimui, – kalbėjo R. Džiaukštas. – Esu sukaupęs nemažą patirtį ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris. Stengsiuosi padėti treneriams ir žaidėjams, pasidalinti savo patirtimi ir patarimais. Pats taip pat iš jų stengsiuosi šį tą paimti, išmokti, nes tobulėti ir mokytis reikia kiekvieną dieną.“

Per savo futbolininko karjerą jis sužaidė 40 rungtynių Lietuvos rinktinėje, o beveik dešimt sezonų atstovavo užsienio klubams.

„Jauniems žmonėms reikalingi autoritetai, pavyzdžiai, kuriais jie sektų, tikėtų. Jis gali pasidalinti  savo patirtimi, kaip jis kopė į futbolo aukštumas, kaip tapti žaidėju, kuris garsino Vilnių, „Žalgirį“ ir Lietuvą užsienyje. Jo kompetencijos bus naudingos tiek paieškai, tiek integracijai, tiek struktūros tobulinimui, klubo vertybių diegimui jauniesiems žaidėjams“, – teigė V. Venslovaitienė.

„Esu žalgirietis nuo vaikystės. Man „Žalgirio“ žaidėjai buvo idealai, į kuriuos stengėmės lygiuoti, norėjome patys būti pirmoje komandoje, – prisiminė R. Džiaukštas – Vienas iš mūsų tikslų dabartinėje akademijoje – perduoti „Žalgirio“ dvasią, filosofiją ir vertybes. Taip pat noriu parodyti, kad viskas įmanoma, jeigu tu to sieksi, norėsi ir dirbsi labai stipriai.“

„Žalgirio“ vadovė atskleidė, kad R. Džiaukštas bus svarbi parama akademijai nelengvu laikotarpiu, nes iššūkių nemažai, ypač personalo ir infrastruktūros srityse: „Esame laimingi turėdami atsidavusius darbui, trenerius, vaikus, juos palaikančius tėvus. Tačiau yra trenerių trūkumas, netenkina ir infrastruktūros kokybė, taip pat ir kiekybė. Turime daug planų ir tikslų, savo viziją, žingsnis po žingsnio dėliojamės ir ties tuo sunkiai dirbame.“

Video