2021 kovo 12

J. Sylvestras: „apie „Žalgirį“ ir Lietuvą daug sužinojau iš A. Novikovo ir E. Zubo“


Naujasis Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Jakubas Sylvestras teigia galimybe atvykti į Lietuvą susiviliojęs dėl gero klubo vardo ir informacijos, kurią išgirdo iš dviejų Lietuvos vyrų futbolo rinktinės narių – Arvydo Novikovo ir Emilijaus Zubo.

32 metų J. Sylvestro biografijoje – pasirodymai ir Slovakijos rinktinėje, ir nemažai ekipų, kurios girdėtos Lietuvos futbolo gerbėjams dėl ten rungtyniavusių lietuvių.

Dvejose iš jų – Tel Avivo „Bnei Yehuda“ Izraelyje ir Aujės „Erzgebirge“ jis žaidė su lietuviais ir tai darė sėkmingai.  Izraelyje J. Sylvestras kartu su E. Zubu iškovojo šios šalies taurę, o Vokietijos antroje Bundeslygoje, padedamas ir A. Novikovo perdavimų, su 15 įvarčiu tapo rezultatyviausiu lygoje.

„Esu laimingas, kad čia esu. Mane sudomino ši galimybė, nes „Žalgiris“ yra žinomas, sėkmingas klubas. Tikiuosi padėti komandai pasiekti jos tikslų, – sprendimą atvykti į Vilnių kalbėjo J. Sylvestras – Prieš atvykdamas kalbėjau su buvusiais komandos draugais – A. Novikovu ir E. Zubu. Gavau daug informacijos. Man papasakojo apie klubą, lygą, šalį.“

J. Sylvestras didelę karjeros dalį žaidė pagrindinio puolėjo pozicijoje, taip pat yra rungtyniavęs ir atakuojančiose pozicijose po puolėjais bei kraštuose. Jis pats tikino nevengiantis ir sunkaus darbo gynyboje.

„Esu puolėjas, mėgstu mušti įvarčius. Sunkiai dirbu. Tikiuosi padėti komandai įmušti, sukurti progas, taip pat sunkiai dirbti gynyboje. Viską atiduosiu komandai ir tikiuosi, kad komanda man atsakys tuo pačiu. Taip galėsime būti sėkmingi kartu“, – savo sėkmės formulę apibūdino slovakas.

Nors į sostinę jis atvyko prieš startą A lygoje, J. Sylvestras tikisi, jog daug laiko įsivažiuoti neprireiks. Kol žalgiriečiai sausį ir vasarį liejo prakaitą ruošiantis naujam sezonui, puolėjas visą žiemą rungtyniavo Indijos lygoje. Paskutines rungtynes jis sužaidė vasario 22 d. – beveik tuo pat metu nei „Žalgiris“ žaidė paskutinę kontrolinę akistatą.

„Esu sveikas, pasiruošęs fiziškai ir psichologiškai. Nekantrauju pradėti, – kalbėjo J. Sylvestras – Sezonas dar tik prasideda. Gerai, kad atvykstu ne viduryje sezono. Atvyksiu prieš startą, padėsiu komandai nuo pradžių. Tikiuosi laimėti lygą ir vasarą pakovoti Europoje.“

Jis ir kiti „Žalgirio“ naujokai turės galimybę debiutuoti A lygoje šeštadienį rungtynėse prieš Alytaus „Dainavą“. Dvikovą kovo 13 d. nuo 15 val. bus galima stebėti internetu TV3play.lt svetainėje.

Video