2021 lapkričio 18

J. Sylvestras apie žaidimą su kroatų žvaigždėmis, užsienyje sutiktus lietuvius, Indiją ir pergalingą įvartį prieš „Sūduvą“


„Žalgirio“ puolėjas Jakubas Sylvestras per savo karjerą pakeitė nemažai klubų ir šalių, žaidė su būsimomis futbolo superžvaigždėmis, o savo kelionėse sutiko ir lietuvių, iš kurių vienam yra dėkingas už atvykimą į Vilnių.

Prieš šių metų sezoną į Vilnių atvykęs 32 metų J. Sylvestras neseniai tapo vienu iš „Žalgirio“ herojų, kai paskutinę dramatiškų rungtynių minutę įmušė pergalingą įvartį į pagrindinės varžovės Marijampolės „Sūduvos“ vartus.

„Kai pamačiau, kad kamuolys rieda į vartus, jausmas buvo nuostabus. Supratau, kad paimsime tuos tris taškus prieš „Sūduvą“, mūsų pagrindinį oponentą. Buvo aišku, kad tai pergalingas įvartis. Buvau laimingas, kaip ir visa mūsų komanda“, – kalbėjo J. Sylvestras.

Jis pažymėjo, kad įvartis didesnę reikšmę įgytų tuomet, jei „Žalgiriui“ pavyktų per likusias rungtynes iškovoti bent du taškus ir užsitikrinti čempionų titulą.

„Puikus įvartis, nes svarbus, Bet, jei galiausiai netapsime čempionais, taps beprasmiu. Jei būtų iškart atnešęs čempionų titulą, būtų labai reikšmingas, bet dabar tai tik vienas žingsnis iš daugelio. Puiku pelnyti pergalingą įvartį 95-ą minutę mače su „Sūduva“,  bet jo reikšmė taps aiški po sezono, kai bus aišku, ar laimėjome čempionatą“, – kalbėjo puolėjas.

Slovakas profesionalo karjerą pradėjo gimtosios šalies didžiausiame klube Bratislavos „Slovan“, o vėliau buvo perpirktas Zagrebo „Dinamo“. Kroatijos grandų gretose jis žaidė su tokiais futbolininkais kaip Šime Vrsaljko, Domagojus Vida, Andrejus Kramaričius, Mateo Kovačičius, Milanas Badeljis ir kiti.

„Dabar žvelgdamas į šiuos žaidejus, gali suprasti, kokia talentinga komanda tuomet buvome. Maždaug aštuoni iš jų tapo Kroatijos rinktinės nariais. Kovačičius kai atvyko, buvo labai jaunas ir labai smulkus, bet buvo it Messi. Driblingavo neįtikėtinai, buvo vienas malonumas jį stebėti. O po to įsiveržė kaip raketa į elitą – „Real“, „Inter“…  Dabar matau, su kokiais žaidėjais man teko žaisti“, – prisiminė puolėjas.

Zagrebe jis iškovojo titulų, tačiau komandoje ilgiau neįsitvirtino ir pasuko į Vokietiją. Šioje šalyje jo karjera susikirto ir su Arvydu Novikovu. Aujės „Erzgebirge“ komandoje slovakas padedamas ir lietuvio perdavimu per sezoną įmušė net 15 įvarčių ir buvo rezultatyviausias antroje Bundeslygoje.

„Buvo labai smagu su juo žaisti. Nemanau, kad dar kažkas turėjo tokią kairę koją antroje „Bundeslygoje“. Niekas nė iš tolo neprilygo. Labai geras žaidėjas, kuris maitino mus perdavimais. Labai gerbiu jį kaip žaidėją, kaip bičiulį. Kartu leisdavome laiką“, – prisiminė J. Sylvestras.

Vėliau jis rungtyniavo Niurnbergo ekipoje, į Paderborną buvo pakviestas praeityje garsaus futbolininko Steffano Effenbergo, iš Vokietijos persikėlė į Daniją, iš ten – į Izraelį.

Pastarojoje šalyje J. Sylvestras žaidė keturiose komandose, vienoje iš jų – Tel Avivo „Bnei Yehuda“, kur kartu su Emilijumi Zubu laimėjo Izraelio taurę.

„Mano ir E. Zubo apartamentai buvo tame pačiame pastate. Mūsų santykiai buvo geri. Jis turi išsikovojęs savo vardą Izraelyje, yra aukštos klasės vartininkas“, – kalbėjo slovakas.

Prieš atvykdamas į Vilnių jis išbandė laimę už Europos ribų – Indijoje.

„Praktiškai visą sezoną sužaidėme per 4-5 mėnesius, buvom nuolat užsidarę karantine, sėdėjome viešbučiuose, negalėdami niekur išeiti. Visas čempionatas buvo sužaistas keliuose stadionuose. Patirtis tikrai įdomi“, – teigė J. Sylvestras.

Apie savo įvairius karjeros epizodus, pasirinkimą atvykti į „Žalgirį“, greitą hat-tricką, kuriozinį įvartį, iškovotus trofėjus ir kita jis papasakojo Pauliu Ambrazevičiui „Žalgiris TV“ rubrikoje „Žaliai Baltas Legionas“.

 

Video