2024 sausio 13

Karjeros kalnelius praėjęs J. Moutachy: „Atvykau, nes jaučiau pasitikėjimą“


„Žalgirio“ legionierių gretas papildęs gynėjas Joris Moutachy per savo profesionalaus futbolininko karjerą išgyveno ne vieną pakilimą ir nuopuolį, o galimybe žaisti Vilniuje susiviliojo dėl šanso pakovoti dėl trofėjų ir žaisti Europoje.

Martinikos rinktinės narys J. Moutachy gimė ir futbolą pradėjo žaisti Orleane – mieste kuris į istoriją įsirašė dėl garsaus viduramžių mūšio, kuriame gimė Žanos D‘Ark legenda.

Svajonė tapti futbolo legenda prasidėjo su nemaža perspektyva – jaunas žaidėjas buvo pastebėtas „Troyes“ klubo ir tobulinosi jo akademijoje, netgi buvo pakviestas į Londono „Chelsea“ peržiūrą.

Tačiau šanso „Troyes“ jis taip ir nesulaukė, o nuviliančios patirtys kitur netgi privertė svarstyti apie karjeros pabaigą. Visgi J. Moutachy nepasidavė ir po metų ketvirtajame prancūzų divizione su „Romorantin“ atkreipė antroje pagal pajėgumą lygoje žaidžiančio „Chamois Niort“ dėmesį.

„Ten pasirašiau pirmą profesionalo sutartį. Žaisti antroje lygoje buvo gera patirtis. Sužaidžiau beveik 90 rungtynių. Buvo ir lengvų, ir sunkių momentų“, – prisiminė žaidėjas.

Per pirmus du sezonus nedidelio miesto klubas su lygos kontekste kukliu biudžetu išsaugojo teisę žaisti „Ligue 2“ pasiekė ir įsimintinų pergalių prieš tokius klubus kaip „Toulouse“.

Tačiau 2022-2023 metų sezonas buvo itin nesėkminga – klubas iškrito iš lygos, o J. Moutachy teko ieškoti naujos komandos.

Spalio mėnesį jis grįžo į savo tėvų šalį – Martiniką – ir debiutavo šio prancūzų užjūrio regiono rinktinėje.

Dar vienas naujas iššūkis laukia Lietuvoje, kur gynėjas pradės legionieriaus karjerą.

„Atvykau čia, nes jaučiau pasitikėjimą iš trenerio, klubo vadovės. Man tai svarbu. Žinau, kad „Žalgiris“ yra didelis klubas Lietuvoje, laimėjęs daug čempionų titulų. Man patinka, kad klubas žaidžia Europoje. Man tai bus nauja, nes Prancūzijoje neturėjau tokio šanso. Noriu padėti komandai pasiekti kuo daugiau, – kalbėjo jis. – Noriu žaisti kuo daugiau. Futbolas – mano aistra. Juo užsiimu nuo penkerių. Pasistengsiu viską atiduoti dėl komandos.“

„Žalgirio“ kairįjį gynybos kraštą pastaraisiais sezonais dažnai užimdavo Joelis Bopesu. Į kitą kraštą šį sezoną taip pat pretenduos Prancūzijos pilietybę turintis žaidėjas – J. Moutachy.

„Įprastai žaidžiu dešinio krašto gynėju, galiu ir krašto saugu. Esu greitas žaidėjas, mėgstu jungtis į puolimą, atlikti perdavimus puolėjui“, – save apibūdino žaidėjas.

Pirmąsias kontrolines rungtynes „Žalgiris“ planuoja žaisti sausio 20 dieną.

Video