2023 liepos 19

J. Kendyšas: „Buvome agresyvesni, mobilesni, kūrybingesni“


„Žalgirio“ treneris ir žaidėjai po pergalės, atvėrusios duris į kitą Čempionų lygos etapą, teigė, kad komanda laimėjo pelnytai, tik norint laimėti prireikė daug pastangų.

„Žalgiris“ įtemptose ir dramatiškose rungtynėse antradienį per didelį karštį Šiaurės Makedonijoje 2:1 nugalėjo „Struga“ komandą.

„Prieš tai kalbėjome apie pliusus ir minusus. Šiandien pamatėme „Žalgirio“ patirtį Europos išvykose. Noriu padėkoti savo komandai už atsidavimą ir valią kovoti. Išėjo taip, kad pirmieji praleidome. Abi komandos tam tikru metu turėjo šansų. Tačiau žaidėjai šaunuoliai, jie pasiekė rezultatą. Tiek ir pirmose, tiek ir antrose rungtynėse siekėme laimėti aikštės vidurį ir laimėjome. „Žalgiris“ abejose rungtynėse turėjo daugiau progų už varžovus“, – kalbėjo komandos treneris Vladimiras Čeburinas.

„Tik pozityvios emocijos, einame toliau. Tai buvo pagrindinis tikslas šiai dienai. Apie kitą rezultatą net negalvojome. Tai Čempionų lyga, čia lengvai įveikiamų varžovų nėra. Mūsų kelyje varžosi tik šalių čempionai. Buvo sunkios rungtynės. Rungtynės turėjo vykti labai karštu oru. Stengėmės adaptuotis. Pirmajame kėlinyje sukūrėme gerų progų. Vertinu, kad nugalėjome pelnytai. Nes buvome agresyvesni, mobilesni, kūrybingesni. Dėl to pergalę ir pavyko pasiekti mums“, – teigė Jurijus Kendyšas.

„Geros emocijos. Nors daug bėgome, daug ir klydome, sunki aikštė, karšta. Sąlygos, aišku vienodos visiems. Laimėjome, važiuojame toliau į kitą etapą“, – sakė Edvinas Gertmonas.

76 rungtynių minutę situacija pakrypo ne žalgiriečių naudai, kai teisėjas skyrė baudinį, kurį realizavo Besartas Ibraimi. Šioje situacijoje arbitrams prireikė ir papildomai pasižiūrėti dvikovos įrašą.

„Dalyvavau baudinio situacijoje. Prisipažįstu, jog kamuolys lietėmano  ranką Tačiau teisėjas sakė, kad baudinys skirtas ne dėl to ir kad pažiūrės dar dėl pražangos. Pirma buvo mintis ta, kad nėra baudinio ir žaidimo ranka, kad teisėjas neduos, nes neprasižengiau tačiau kitas žaidėjas prasižengė ir buvo skirtas baudinys. Gertmonas atspėjo kampą, bet varžovas gerai mušė“, – prisiminė J. Kendyšas.

„Puolėjas išpildė taip, kaip turi būti. Stiprus žemas į kampą – nebuvo šansų“, – komentavo E. Gertmonas.

Visgi jau po poros minučių to paties J. Kendyšo įvartis rezultatą išlygino, o vėliau po M. Oyewusi smūgio varžovai įsimušė į savo vartus.

„Po praleisto įvarčio mobilizavomės. Ačiū Dievui, kad davė mums galimybę praeiti toliau. Greitai įmušėme ir tai buvo naujas šviežių emocijų gūsis. Sukūrėme dar progų ir įmušėme antrą. Mušdamas įvartį apie nieką kitą negalvojau kaip tik apie smūgį. Gavau kamuolį ir kaip visada mokiausi, -mušti nestipriai į kampą – taip ir pramušiau, praėjo pro kojas varžovui. Vartininkui atmušti tokį smūgį iš po kojų sunku. Tikiuosi, kad svarbiausias mano įvartis dar priešakyje. Tačiau džiaugiuosi padėjęs komandai“, – kalbėjo J. Kendyšas.

„Įrodėme, kad nenuleido rankų, tas džiugu. Labai pagelbėjo greitas atsakomasis įvartis. Ta emocinė persvara perėjo vėl pas mus ir pavyko dar vieną įmušti.  Parodėme charakterį, suklupome, atsistojome. Tobulame scenarijuje turėjome viską išspręsti Vilniuje“, – vertino E. Gertmonas.

Jau antradienį Lietuvos čempionų laukia akistata sostinėje su Turkijos grandu „Galatasaray“

„Smagu, kuo stipresnis varžovas tuo įdomiau. Praėjusiais metais irgi žaidėme su aukšto lygio varžovais. Stebuklų nėra. Žinoma, fanai pašėlę, bet man smagu. Bijoti tikrai nebijau, džiaugiuosi“, – sakė vartininkas.

„Žalgirio“ ir „Galatasaray“ akistata vyks liepos 25 d. antradienį nuo 19 val. LFF stadione.