2021 spalio 20

Izraelyje jaunimas nusileido varžovams antrą kartą


UEFA Jaunimo lygoje debiutavusi  „Žalgirio“ jaunimo komanda po atkaklios kovos ir antrose rungtynėse turėjo pripažinti Haifos „Maccabi“ pranašumą.

Tarptautiniame turnyre, kuriame rungtyniauja tik žaidėjai ne vyresni nei 19 metų, Lietuvos jaunimo čempionai žaidė pirmą kartą.

Žalgiriečiai pirmą susitikimą namuose pralaimėjo 0:3, o antrajame Netanjos stadione nusileido varžovams 0:2. Abu kartus Izraelio komanda geriau pasinaudojo sukurtomis progomis ir turėjo šiek tiek daugiau sėkmės.

Pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai turėjo iniciatyvą, tačiau pavojingų progų beveik nesukūrė, žalgiriečių vartininkas Kristupas Menčiūnas tik pora kartų atrėmė varžovų smūgius.

Savo ruožtu „Žalgiris“ taip pat pagrasino varžovų vartams – iš toli mušė Motiejus Burba, po baudos smūgio galva į vartus smūgiavo Tomas Bakšys.

Visgi beveik vienintele galimybe „Maccabi“ pasinaudojo. 38 min. po perdavimo iš krašto aukšta trajektorija skriejusį kamuolį į vartus vienu lietimu nukreipė neginamas Salney Colley.

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo atviresniu žaidimu. Pora pavojingų smūgių teko atmušti K. Menčiūnui.

55 min. ir „Žalgiris“ sukūrė rimtą pavojų, tačiau baudos aikštelėje M. Burbai koją pakišo gynėjas. Kaip ir pirmose tarpusavio rungtynėse, teisėjas varžovų pražangos nepamatė.

Dar po trijų minučių „Maccabi“ baudos aikštelėje blokavo tris žalgiriečių bandymus, apeliacijos dėl žaidimo ranka vaisių nedavė.

Dvikovos pabaigoje aštresnės buvo „Maccabi“ atakos ir „Žalgirio“ vartus pora kartų teko apginti K. Menčiūnui. Kartą jo atmuštas kamuolys pataikė ir į virpstą.

85 min. arti tikslo buvo ir svečiai, bet E. Vilkaičio smūgį atrėmė vartininkas, o N. Stankevičiui nepavyko iš krašto nukreipti kamuolį į vartus.

87 min. pavyko pasižymėti svečiams – po perdavimo iš krašto kamuolys apgaulingai įskriejo į tolimąjį vartų kampą.

Per pridėtinį laiką paguodos įvartį galėjo įmušti Paulius Baravykas, bet po perdavimo iš krašto jo smūgį iš arti atrėmė pasiaukojančiai sužaidęs vartininkas.

„Žalgiris“ pasirodymą baigė, o „Maccabi“ kitame etape žais su Ščecino „Pogon“ ir La Korunjos „Deportivo“ poros laimėtoju.

Rungtynių statistika

U-19 Haifos „Maccabi“ – „Žalgiris“ 2:0 (1:0)
Įvarčiai: 38 min. Salney Colley, 87 min. Ido Elmichly.

„Žalgirio“ jaunimo komandos sudėtis: K. Menčiūnas, D. Zybartas (46 min. R. Jansonas), T. Bakšys, N. Stankevičius, D. Aleksa, G. Nikonovas (87 min. P. Baravykas), Kl. Bička (78 min. A. Genys), G. Jarusevičius (84 min. F. Mendelis), D. Stankevičius (68 min. Kaj. Bička), E. Vilkaitis. Atsargoje: D. Jeruševičius, A. Kapleris.