2023 rugpjūčio 17

Išvykoje Švedijos čempionams neprilygta

UEFA Europos lygos trečiojo atrnakos etapo atsakomosiose rungtynėse „Žalgiriui“ teko pripažinti Švedijos čempiono „Hacken“ pranašumą rezultatu 0:5.

Pirmąjį įvartį 28 min. po kombinacijos baudos aikštelėje įmušė Srdanas Hrstičius, o antrajame kėlinyje po tikslių kontratakų pasižymėjo Samuelis Gustafsonas ir Ibrahimas Sadiq. Pastarasis taip pat realizavo ir po žaidimo ranka skirtą baudinį. Rungtynių pabaigoje dar vieną įvartį pridėjo Momodou Sonko.

Pirmosios komandų rungtynės baigėsi varžovų pergale 3:1.

„Žalgirio“ sudėtyje po pirmųjų rungtynių įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių žaidė D. Kazlauskas ir A. Novikovas.

Rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo šeimininkai, jie kėlė kelis kampinius.

4 min. po kampinio pavojingai galva smūgiavo A. Layouni, kamuolys skriejo pro šalį.

12 min. po kampinio E. Gertmonui nepavyko sugauti kamuolio ir pavojingą varžovo smūgį į vartus galva atmušė N. Hnidas.

23 min. po „Žalgirio“ kampinio N. Hnidas galva smūgiavo pro šalį.

28 min. šeimininkai išsiveržė į priekį. Po kombinacijos I. Sadiqas gavo kamuolį dešiniame baudos aikštelės krašte ir atmetė į baudos aikštelės vidurį S. Hrstičiui, kuris iš 7 metrų mušė tiksliai.

30 min. pavojingas buvo A. Novikovo smūgis iš toli, kamuolys pralėkė šalia vartų. Po kampinio ir žalgiriečių kombinacijos D. Kazlausko liesto kamuolio šalia vartų vos nepasiekė N. Hnidas.

44 min. N. Hnidas blokavo pavojingą varžovų smūgį baudos aikštelėje.

Antrojo kėlinio pirmąją minutę po I. Sadiq smūgio iš dešinio baudos aikštelės krašto kamuolį atrėmė E. Gertmonas, o netrukus iš kairio krašto pavojingai smūgiavo A. Layouni. 47 min. pastarasis po kampinio pavojingai smūgiavo galva.

50 min. po perdavimo iš kairio krašto I. Sadiq galva mušė šalia vartų.

53 min. N. Hnidas nutraukė pavojingą A. Layouni įsiveržimą į baudos aikštelę. 56 min. po greitos kontratakos nesėkmingas buvo I. Sadiq smūgis baudos aikštelėje.

57 min. „Hacken“ padidino persvarą. Greitoje atakoje po I. Sadiq perdavimo iš dešinio krašto iš baudos aikštelės vidurio tiksliai mušė Samuelis Gustafonas.

63 min. po A. Layouni perdavimo iš kairio krašto trečią įvartį įmušė I. Sadiq.

69 min. M. Oyewusi buvo arti tikslo, bet jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą, o pakartotiniam bandymui sutrukdė vartininkas.

71 min. I. Sadiq smūgį atrėmė E. Gertmonas, bet atakai tęsiantis baudos aikštelėje ranka sužaidė J. Bopesu. Baudinį nuo žymos įmušė I. Sadiq.

79 min. po R. Jansono perdavimo iš dešinio krašto kamuolį atmušė vartininkas.

80 min. po perdavimo iš kairio krašto galva pro šalį smūgiavo A. Youssefas.

81 min. po L. Antalio perdavimo kamuolio baudos aikštelėje šalia vartų nepasiekė M. Oyewusi.

83 min. E. Gertmonas atrėmė pavojingą T. Sana smūgį iš dešinio krašto.

84 min. po dvikovos su varžovu antrą geltoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas M. Oyewusi.

Pačioje rungtynių pabaigoje po kombinacijos kairiuoju kraštu iš baudos aikštelės vidurio penktą įvartį įmušė M. Sonko.

Europinį sezoną „Žalgiris“ prates UEFA Konferencijų lygoje dvikova prieš Vengrijos čempioną Budapešto „Ferencvaros“. Pirmosios rungtynės vyks rugpjūčio 24 d. Vilniuje, atsakomosios – rugpjūčio 31 d. Vengrijoje.