2023 kovo 16

Į Europą pirmą kartą žaisti atvykęs L. Vaca: „Esu labai motyvuotas“


Iš devynių tarpsezonyje „Žalgirį“ papildžiusių naujokų komandos aistruoliai kol kas mažiausiai matė Leonardo Vaca – saugas iš Bolivijos tik antradienį sužaidė savo pirmąsias minutes Lietuvos čempionų gretose.

L. Vaca buvo vienas iš vėliausiai į Vilnių atvykusių naujokų – prie „Žalgirio“ treniruočių prisijungė vasario antroje pusėje ir kontrolinėse rungtynėse nedalyvavo.

27 metų futbolininko be sportinių iššūkių taip pat laukė ir gyvenimiški – tiek kalbos barjeras, tiek apskritai susipažinimas su futbolu ir gyvenimu kitame žemyne.

Per savo karjerą saugas yra žaidęs tik gimtinėje –  Bolivijos komandose „Blooming“, „Bolivar“, „Club Aurora“, „Sport Boys“.

Pasak L. Vaca, jis jau kurį laiką turėjo tikslą išbandyti jėgas Europoje ir atsiradus tokiai galimybei sudomino „Žalgirio“ pasiūlymas.

„Gavau skambutį, kad yra galimybė pereiti į „Žalgirį“. Pradėjau domėtis klubu ir man labai patiko tai. kur eina klubas. Padarė įspūdį turimi žaidėjai ir klubo pasiekimai. Pasakiau, kad noriu žaisti Europoje ir tokio šanso nepraleisti, – kalbėjo L. Vaca – Džiaugiuosi, jog esu čia, turiu šį naują puikų iššūkį. Tikiu, jog su „Žalgiriu“ galiu pasiekti didelių dalykų. Esu labai motyvuotas, nes esu pirmą kartą Europoje. Pirmą kartą galėsiu išbandyti save Europos taurėse. Tai motyvuoja stengtis ir dirbti su dideliu entuziazmu, kiekvienose rungtynėse atiduoti viską aikštėje dėl klubo.“

Antradienio rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“ L. Vaca neturėjo daug laiko parodyti savo sugebėjimus – jis aikštėje pasirodė 87-ąją minutę.

„Žaidžiu krašto saugo arba puolėjo pozicijose. Esu greitas ir techniškas žaidėjas, stiprus. Mėgstu atlikti rezultatyvius perdavimus komandos draugams ir įmušti pats“, – trumpai apibūdino save žaidėjas.

Gimtinėje jis – gerai žinomas futbolininkas, nes yra atstovavęs nacionalinei rinktinei. Su Bolivijos komanda jis žaidė Pietų Amerikos rinktinių čempionate – „Copa America“ turnyre, kur rungtyniauja ir ryškiausios pasaulio žvaigždės, tokios kaip Leo Messi ar Neymaras.

2019 metų turnyro atidarymo rungtynėse boliviečiai San Paule žaidė prieš šeimininkus ir būsimus laimėtojus brazilus, vėliau į finalą patekusią Peru komandą bei Venesuelą.

„Tai buvo nuostabi patirtis, aukščiausio lygio žaidėjai. Rungtynės prieš šias rinktines buvo didelio intensyvumo. Tai motyvuoja stengtis tobulėti kiekvieną dieną. Turi stengtis dar labiau“, – sakė L. Vaca.

Lietuvoje jam tenka ne tik įrodinėti savo sugebėjimus treniruotėse, bet ir pratintis prie žiemos bei gausaus sniego. Toks oras nėra dažnas ir aukštikalnėse įsikūrusioje Bolivijos sostinėje La Paze, o L. Vaca kilęs iš Santa Cruzo miesto, kur vyrauja tropinis klimatas ir karšta visus metus.

„Vilnius didelis, gražus miestas. Čia sniegas, tikrai šalta, kitaip nei Bolivijoje. Bolivijoje kitoks klimatas, ten karšta. Tačiau čia gražu, tikiuosi daugiau sužinoti apie Vilnių, apie Lietuvą, apie savo komandą ir žaidėjus“, – kalbėjo L. Vaca.

Sekmadienį jis kartu su komandos draugais žais sostinės derbyje prieš „Riterių“ ekipą. Dvikova vyks „Sportimos“ arenoje nuo 17 val. 55 min. Bilietus į rungtynes platina „Bilietai.lt“.

Video