2023 sausio 30

F. Kyeremeh žais Sarajeve


Tris sezonus „Žalgiriui“ atstovavęs saugas iš Ganos Francis Kyeremeh karjerą tęs Bosnijoje ir Hercegovinoje.

F. Kyeremeh atvyko į „Žalgirį“ 2020 metais ir tuomet sudarė trijų metų sutartį. Pasibaigus kontraktui futbolininko ir Lietuvos čempionų keliai išsiskyrė.

Legionierius iš Ganos karjerą tęs „Sarajevo“ klube, kur žais ir kitas buvęs žalgirietis Renan Oliveira.

Su Vilniaus koamnda F. Kyeremeh triskart tapo šalies čempionu, dukart laimėjo taurę, padėjo komandai patekti į UEFA Konferencijų lygos grupių etapą.

Per tris sezonus žalgiriečių gretose 25 metų atakuojantis saugas sužaidė 115 rungtynių (79 rungtynes čempionate, 14 rungtynių taurėje ir Supertaurėje, 22 rungtynes UEFA varžybose) ir įmušė 24 įvarčius. Daugiau rungtynių „Žalgiryje“ yra sužaidę tik trys legionieriai.

Pirmąjį sezoną čempionate F. Kyeremeh per 12 rungtynių įmušė 2 įvarčius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o antrajame per 33 rungtynes pasižymėjo 9 įvarčiais ir 4 rezultatyviais perdavimais. 2021 metų taurės finale jis pelnė pirmąjį komandos įvartį ir padėjo „Žalgiriui“ nugalėti „Panevėžį“ 5:1.

Trečiajame sezone jis buvo daugiausiai rungtynių komandoje (53) sužaidęs futbolininkas. Jis praleido tik dvejas rungtynes čempionate (iš viso sužaidė 34, įmušė 7 įvarčius ir atliko 8 rez. perdavimus) ir vienerias Europoje.  Tarptautinėje arenoje ganietis pasižymėjo įvarčiais į „Bodo” ir „Slovan” vartus bei rezultatyviu perdavimu dvikovoje prieš „Basel”.

FK „Žalgiris“ dėkoja futbolininkui už indėlį į komandos pasiektus laimėjimus ir linki sėkmės naujuose iššūkiuose.