2023 rugsėjo 17

Derbyje – triuškinanti pergalė po įvarčių fiestos

Po rinktinių pertraukos į kovas grįžęs „Žalgiris“ įvarčių fiestoje sostinės derbyje 6:2 sutriuškino „Riterių“ komandą.

Pirmieji įvartį pelnė varžovai, tačiau netrukus Ovidijaus Verbicko ir Liviu Antalio tikslus smūgiai rezultatą persvėrė. Antrojo kėlinio pradžioje įmušė Paulius Golubickas, varžovai atsilikimą sušvelnino, bet Mathias Oyewusi dublis užtikrino žalgiriečių pergalę, o tašką padėjo Nicolas Gorobsovo baudinys.

„Žalgirio“ sudėtyje po paskutinių rungtynių prieš „Bangą“ įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių aikštėje pasirodė S. Vučuras ir M. Paveličius. Dėl ligų ir traumų komandai negalėjo padėti J. Bopesu, N. Hhnidas ir S. Mikoliūnas.

Sužaidus vos kelias minutes traumą patyrė ir Donatas Kazlauskas, jį pakeitė Liviu Antalis.

9 min. varžovai įmušė pirmieji. C. Odutayo prasiveržė dešiniu kraštu ir atidavė perdavimą šalia artimojo virpsto buvusiam N. Popovičiui, kuriam pavyko iš arti nukreipti kamuolį į vartus.

Žalgiriečiai netrukus atsigavo ir perėjo į puolimą. 12 min. po P. Mamičiaus perdavimo iš kairio krašto kamuolys pataikė į virpstą.

14 min. pavyko rezultatą išlyginti. Po P. Golubicko perdavimo atgal O. Verbickas smūgiavo iš 20 metrų ir pažeme pasiuntė kamuolį į vartų kampą -1:1.

18 min. po M. Oyewusi perdavimo iš kairio krašto L. Antalis galva iš arti nukreipė kamuolį į vartus – 2:1.

21 min. M. Oyewusi turėjo puikų šansą – jis ilgoje distancijoje aplenkė gynėją ir atsidūrė vienas prieš vieną, tačiau smūgį atrėmė vartininkas. Atakai tęsiantis po L. Antalio smūgio kamuoliui kelią į vartus užkirto gynėjai.

35 min. O. Verbicko pavojingą smūgį baudos aikštelėje blokavo gynėjas.

Per pertrauką žalgiriečių gretose aikštėje pasirodė O. Buffas ir A. Novikovas.

Pastarasis prisidėjo prie trečiojo įvarčio. 48 min. M. Oyewusi perėmus kamuolį iš varžovų gynėjo žalgiriečiai išbėgo trise prieš vieną ir po A. Novikovo perdavimo tiksliai smūgiavo P. Golubickas – 3:1.

57 min. kontratakoje atsidūręs vienas prieš vieną atsilikimą sušvelnino R. Filipavičiaus tikslus smūgis – 3:2.

Tačiau ir šis rezultatas buvo neilgai, nes netrukus du kartus kontratakose pasižymėjo M. Oyewusi. Puolėjas iš Nigerijos 61 min. po A. Novikovo perdavimo aplenkęs gynėją ir apėjęs vartininką šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartus, o 63 min. tiksliai smūgiavo iš kairio baudos aikštelės krašto – 5:2.

67 min. po labai pavojingos varžovų atakos vartus nuo C. Odutayo ir N. Popovičiaus smūgių du kartus gelbėjo T. Duka.

77 min. R. Filipavičius turėjo dar vieną progą, tačiau iš kairio baudos aikštelės krašto į vartus nepataikė. 80 min. pavojingą varžovų smūgį nutraukė K. Kažukolovas.

82 min. po N. Gorobsovo baudos smūgio „Riterių“ gynėjas sužaidė ranka baudos aikštelėje ir nuo žymos tiksliai smūgiavo pats saugas. Rungtynės baigėsi žalgiriečių pergale rezultatu 6:2.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais rugsėjo 24 d. namuose prieš „Kauno Žalgirį“.