2023 kovo 19

Derbyje – akistata su be įvarčių startavusiais „Riteriais“


Sostinės derbyje „Žalgiris“ sekmadienį priims „Riterius“ – komandą, kuri kol kas vienintelė čempionate nėra iškovojusi pergalės.

Praėjusį sezoną „Riteriai“ buvo arti ketvirtosios vietos ir patekimo į Europą, bet paskutinėse rungtynėse neišsaugojo turėtos persvaros ir liko penktoje pozicijoje.

Prie komandos vairo liko nuo praėjusių metų gegužės komandai vadovavęs ispanas Pablo Villaras, tačiau pasikeitė štabas – tris metus ekipoje asistentu dirbęs Vaidas Sabaliauskas susiviliojo Lietuvos rinktinės pasiūlymu.

Lyginaint su praėjusiais metais „Riteriai“ neteko puolimo grandyje – Gytis Paulauskas išvyko į Albaniją, o Dmytro Bilonohas ir Artūras Dolžnikovas dėl drausmės pažeidimų dar praėjusio sezono pabaigoje išsiskyrė su klubu. Ženkliai nukraujavo ir gynybos grandis, kur neliko didelį minučių skaičių turėjusių Aleksandro Levšino bei Akselio Kalermo, tris sezonus komandoje žaidusio Deivido Malžinsko, sezono pabigoje vidurio gynėjų tandemą sudariusių serbų Nemanjos Lakičiaus-Pesičiaus ir Marko Nikoličiaus.  Išvyko ir serbai saugai Nikola Eskičius bei Dejanas Miličevičius, keli kiti legionieriai.

„Riteriai“ išsaugojo pernai be keitimų žaidusį vartininką Armantą Vitkauską, ilgametį komandos narį Valdemarą Borovskį ir rezultatyviausią žaidėją Roką Filipavičių, saugus Mindaugą Grigaravičių, Matą Ramanauską ir Tomą Dombrauskį, sunkias traumas turėjusius gynėją Olaide Badmusą bei saugą Felipe Brisolą.

Tarp naujokų – buvę žalgiriečiai Nojus Stankevičius, Pijus Petkevičius bei būrys naujų legionierių: trys iš Serbijos, du žaidėjai iš Nigerijos, po vieną slovaką, ispaną, venesuelietį bei brazilą. Lietuvos futbolo mėgėjams jau pažįstamas Klaipėdos „Neptūnui“ antrajame divizione pernai atstovavęs atakuojantis saugas Colinas Odutayo, o du gynybinio plano žaidėjai išsiskiria pagal savo ankstesnes patirtis: Venesuelos rinktinėje žaidęs Francisco La Mantia ir „Malaga“ klubui kadaise priklausęs Ianas Soleris. Serbai gynėjas Stefanas Filipovičius ir saugas Nikolas Popovičius pernai žaidė savo šalies aukščiausioje lygoje.

Naujų žaidėjų derinys „Riteriams“ kol kas nesusiklijavo – per trejas rungtynes iškovotas tik vienas taškas, atlikta vos 10 smūgių į vartų plotą ir nepelnyta įvarčių. Pirmajame ture minimaliai nusileista „Šiauliams“ (0:1), antrajame – skaudžiai pralaimėta „Panevėžiui“ (0:4), o trečiajame – užfiksuotos lygiosios (0:0) su turnyro debiutante „Dainava“.

Praėjusio sezono Vilniaus derbių statistika „Riteriams“ taip pat nepalanki – „Žalgiris“ laimėjo visas 5 rungtynes įvarčių santykiu 13:3.

„Žalgirio“ ir „Riterių“ akistata vyks sekmadienį nuo 17 val. 55 min. Bilietus platina „Bilietai.lt“, tiesioginė transliacija – per TV6 televiziją.