2023 balandžio 2

Debiutinį įvartį pelnęs R. Jansonas: „Tai man reiškia daug“


„Žalgirio“ treneris Vladimiras Čeburinas nepaisant rezultatyvios pergalės prieš „Sūduvą“ turėjo pastabų savo komandos žaidimui, o jaunasis klubo akademijos auklėtinis puolėjas Romualdas Jansonas džiaugėsi debiutiniu savo įvarčių tarp šalies elito.

„Žalgiris“ dvikovoje prieš „Sūduvą“ pirmajame kėlinyje įmušė kartą, o varžovai gavo raudoną kortelę. Antrajame žalgiriečiai pasižymėjo tris kartus ir nugalėjo 4:0.

„Suprantama varžovas pasirinko žaisti antru numeriu, greitomis kontratakomis. Mes jiems sukūrėme gerą ataką. Bravo Tomislavui Dukai. Jis tikrai išgelbėjo komandą. Daug kontroliavome kamuolį, buvo daug judėjimo. Tačiau ne viskas gerai klostėsi pirmajame kėlinyje. Buvo pusprogių, kurių nepavyko realizuoti. Antrajame kėlinyje varžovas turėjo žaidėjo deficitą. Tarsi ir turėjo būti pranašumas. Tačiau varžovas ėmė gintis dar kompaktiškiau. Kartais pavykdavo perdavimais prasibrauti pro gynybą. Tačiau visus įvarčius įmušėme iš už baudos aikštelės ribų. Tačiau tai žaidimo elementas, tai neišvengiama“, – vertino V. Čeburinas.

„Pirmas kėlinys buvo sunkesnis, antrame susikūrėme daugiau progų. Išnaudojome tas progas. Tikrai puikus šuolis, manau, jog kuo toliau, tuo pradėsime žaisti geriau. Antrajame kėlinyje treneris akcentavo tam tikrus dalykus, to pasekoje susikūrėme daugiau progų ir jas realizavome“, – kalbėjo R. Jansonas.

Paklaustas, ar buvo patenkintas žaidimu prieš tankią gynybą, treneris atsakė: „Nesvarbu kiek pas mūsų varžovus gynėjų, visada jie ginasi sutankintai. Pramušti tą gynybą sekasi nelengvai. Pirmasis kėlinys mums parodė ką daugiau mums reikia daryti ir kaip. Matėme tuos gynybą praskrodančius perdavimus. Perdavimus į priekį aštrinant. Nors įvarčiai krito iš už baudos aikštelės, mūsų veiksmai buvo teisingi. Reikia į tai daugiau atkreipti dėmesį. Padarėme labai daug klaidų. Tai galėjo įvykti dėl pertraukos, žaidybinės praktikos stokos, pasiruošimo.“

Pirmajame kėlinyje „Žalgirio“ gretose krašto gynėją Petarą Mamičių pakeitė Joelis Bopesu. „Taip būna kad žaidėjui nesiseka. Padaro vieną, kitą klaidą, tai spaudžia žaidėją. Nereikia jo privesti iki to kad jis prarastų pasitikėjimą savimi. Padariau keitimą, išėjo kitas žaidėjas, turime konkurenciją. Yra sveika, gera konkurencija. Du aukšto meistriškumo žaidėjai. Apsvarstysime tai, išspręsime ir dirbsime toliau“, – kalbėjo treneris.

Visi trys „Žalgirio“ įvarčiai buvo pelnyti puikiais smūgiais iš toli, o pirmąjį savo įvartį pagrindinėje komandoje įmušė Romualdas Jansonas.

„Visi trys įvarčiai buvo gražūs ir geri, tikslūs smūgiai. Tiek Oyewusi, tiek Paveličiaus, tiek Jansono. Tai yra žaidėjo darbas.  Smūgis į vartus, užbaigimas. Tai yra puolėjo tikslas.  Jansonas įmušė, šaunuolis. Turėjo daug progų iki šių rungtynių. Kai kur nepavykdavo. Jaunuolis daug nori iš karto, taip nebūna. Po truputį jam ateis tai ką reikia daryti. Jis progresuos“, – kalbėjo V. Čeburinas.

17 metų R. Jansonas sezono pradžioje sužaidė penkiose iš šešių rungtynių, o šį kartą jam pagaliau pavyko įmušti pirmą įvartį.

„Įvartis man reiškia daug, tai pirmas įvartis profesionalų futbole. Visada augau „Žalgiriečio“ akademijoje. Dėkoju visiems treneriams, kurie įdėjo daug darbo, kad galėčiau vieną dieną čia būti ir pasinaudoti savo šansu. Jaunimo futbole esu įmušęs ne vieną tokį įvartį. Tai mano pozicija, iš vidurio, kaire koja. Atsimenu tik tai, kad kamuolys eina į vartus, užplūdo adrenalinas ir džiaugsmas“, – komentavo puolėjas.

Kitą savaitę „Žalgirio“ laukia dvi išvykos – į Šiaulius ir Panevėžį, o vėliau balandį – dar trejos rungtynės.

„Turime ilgą atsarginių suolą, gerą konkurenciją. Ne pirmas kartas, kaip sakoma. Ne pirmą kartą žaisime kas kelias dienas. Ruošiamės kitoms rungtynėms, po to vėl kitoms. Esame pasiruošę“, – patikino V. Čeburinas.

Vilniuje kitas rungtynes „Žalgiris“ žais balandžio 16 d. prieš Kauno rajono „Hegelmann“.