2023 birželio 23

Pirmos Čempionų lygos rungtynės – liepos 11 dieną Vilniuje


UEFA Čempionų lygos pirmąsias atrankos pirmąsias rungtynes „Žalgiris“ žais namuose liepos 11 dieną.

Birželio 20 d. ištraukus burtus paaiškėjo, jog „Žalgirio“ varžovas bus Šiaurės Makedonijos čempionas „Struga“. Pagal burtų seką pirmosios rungtynės liepos 11-12 dienomis numatytos Lietuvoje.

Atsižvelgiant į Vilniuje tomis dienomis vyksiantį NATO viršūnių susitikimą ir atitinkamas valstybės institucijų rekomendacijas, dar kovo mėnesio pabaigoje „Žalgiris“ raštu kreipėsi į UEFA su prašymu tuo metu neorganizuoti rungtynių Lietuvoje, tačiau buvo gautas atsakymas, jog bet koks sprendimas galėtų būti priimtas tik po burtų traukimo.

Ištraukus burtus apie galimus iššūkius minėtomis datomis nedelsiant buvo informuoti Šiaurės Makedonijos klubo atstovai, apie situaciją priminta ir UEFA.

Vertindama susiklosčiusią padėtį UEFA pranešė, jog rungtynių vietos gali būti keičiamos tik abiejų klubų sutikimu, tačiau „Struga“ tokio sutikimo nepateikė.

„Sveikiname visus futbolo aistruolius su artėjančia ilgai laukta švente. Mums didelė garbė atstovauti Lietuvai tokiame turnyre kaip Čempionų lyga. Dėjome visas pastangas pakeisti rungtynių datą, nes manome, kad tai būtų naudinga visoms pusėms. Dėkojame už tarpininkavimą UEFA ir LFF, tačiau mūsų varžovas nesutiko, todėl teko likti prie burtų nustatytos datos. Prašome visų kantrybės ir supratimo prisitaikant prie neeilinės situacijos. Aistruolių palaikymas komandai labai svarbus, todėl visų lauksime stadione“, – komentavo „Žalgirio“ direktorė Vilma Venslovaitienė.

Pirmosios komandų rungtynės bus žaidžiamos Vilniuje, LFF stadione, liepos 11 d. (antradienį) nuo 19 val.

Atsakomąsias rungtynes varžovai planuoja surengti Šiaurės Makedonijoje, Ohrido „Biljanini Izvori“ stadione.