2023 kovo 31

C komanda – prie starto linijos II lygoje


Rungtynėmis Vilniuje penktadienį „Žalgirio“ C komanda pradės ketvirtąjį savo sezoną trečiajame pagal pajėgumą šalies divizione – II lygos pirmenybėse.

„Žalgirio“ struktūroje esanti B komanda žaidžia antrajame divizione – „Optibet Pirmoje lygoje“, o C komanda rungtyniauja II lygoje.

Šioms komandoms atstovauja jaunieji „Žalgiriečio“ akademijos auklėtiniai. B ir C komandos glaudžiai susijusios, dalinasi žaidėjais, todėl tarpsezonyje B komandoje įvykę ženklūs pasikeitimai atsiliepė ir C komandai, kuri iš esmės atsinaujins.

Pernai II lygoje žalgiriečiai užėmė šeštą poziciją, tačiau pagrindinis komandos tikslas – žaidėjų tobulėjimas ir ruošimas profesionalų futbolui.

Didžiausią progresą „Žalgirio“ struktūroje parodę futbolininkai kyla laipteliais aukščiau. Tokių pavyzdžių – ne vienas. Praėjusio sezono pirmąjį pusmetį C komandoje įvarčius mušęs puolėjas Romualdas Jansonas šiemet jau treniruojasi ir žaidžia pagrindinėje „Žalgirio“ ekipoje, o saugas Dariušas Stankevičius, kuris pernai ir užpernai nemažai atstovavo ir B, ir C ekipoms, šiemet pagal nuomos sutartį atstovauja „Sūduvai“ aukščiausiame divizione. Profesionalo sutartis su „Žalgiriu“ šiemet sudarė vartininkai Dovas Elzbergas, Joris Aliukonis.

„Pasibaigė trijų metų ciklas, į B ir C komandas atėjo jaunesni žaidėjai, daugiausiai – gimę 2006 metais, keli – metais vyresni. Tikimės, kad jie taip pat po truputį progresuos, tobulės ir galės siekti aukštumų“, – sakė komandą treniruojantis Dainius Greviškis.

Pasak jo, šiemet C komandos branduolį sudarys bus vyrų futbole patirties jau įgiję Džiugas Jeruševičius, Gabrielius Rapčinskis, Faustas Mendelis, Tadas Adakauskas, Gabrielius Mažonas, Matas Motiejūnas, Alexandras Homuthas, Nojus Markevičius ir kiti. Juos sezono eigoje papildys kiti žaidėjai iš B komandos, taip pat rungtyniaujantys jaunimo U-19 čempionate ir jaunių elitinės U-18 lygos pirmenybėse.

II lygoje šį sezoną žais dviem komandomis mažiau nei pernai – 16 ekipų. Po praėjusio sezono pirmenybėse neliko aukščiau pakilusių Vilniaus rajono „TransINVEST“ ir „Kauno Žalgirio“ B. Su divizionu atsisveikino Utenos „Utenis“, FSK „Radviliškis“, Vilniaus FM „Ateitis“ ir „Jonava“ B.

Į II lygą iš aukštesnės grįžo Mažeikių „Atmosfera“ ir Gargždų „Banga“ B, o naujokais bus FK „Dembava“ ir FKS „Ukmergė“.

Pirmose rungtynėse „Žalgiris“ C penktadienį, kovo 31 d. 18 val. susitiks su „Dainava“ B. Namų rungtynes C komanda, kaip ir anksčiau, žais Senvagės gimnazijos stadione.

II lygos pirmojo rato varžybos vyks iki liepos 8 d.